1500mAh
VooPoo Argus Pod Mod Kit Denim & Silver
Original price was: £29.99.£16.99Current price is: £16.99.| Weight | 0.095 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.3 × 3 × 10 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Argus |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1500mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 40W |
| Min Wattage | 5W |
| Mod Features | Adjustable Airflow, Bottom Fill, Dual Pod Compatibility, Gene Chip Tech, PNP Coil Compatible |
| Coil Resistance | 0.3ohm, 0.8ohm |
| Height | 10 |
| Weight | 0.095 |
| length | 3.3 |
| Width | 3 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Denim & Silver |
VooPoo Argus Pod Mod Kit Litchi Leather Red
Original price was: £29.99.£16.99Current price is: £16.99.| Weight | 0.095 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.3 × 3 × 10 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Argus |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1500mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 40W |
| Min Wattage | 5W |
| Mod Features | Adjustable Airflow, Bottom Fill, Dual Pod Compatibility, Gene Chip Tech, PNP Coil Compatible |
| Coil Resistance | 0.3ohm, 0.8ohm |
| Height | 10 |
| Weight | 0.095 |
| length | 3.3 |
| Width | 3 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Litchi Leather Red |