3000mAh
Vaporesso GTX Go 80W Kit Black
Original price was: £18.99.£7.99Current price is: £7.99.| Weight | 0.115 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.6 × 2.6 × 11 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | GTX Go |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 3000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.2ohm |
| Height | 11 |
| Weight | 0.115 |
| length | 2.6 |
| Width | 2.6 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Black |
Vaporesso GTX Go 80W Kit Blue
Original price was: £18.99.£7.99Current price is: £7.99.| Weight | 0.115 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.6 × 2.6 × 11 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | GTX Go |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 3000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.2ohm |
| Height | 11 |
| Weight | 0.115 |
| length | 2.6 |
| Width | 2.6 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Blue |
Vaporesso GTX Go 80W Kit Gray
Original price was: £18.99.£7.99Current price is: £7.99.| Weight | 0.115 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.6 × 2.6 × 11 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | GTX Go |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 3000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.2ohm |
| Height | 11 |
| Weight | 0.115 |
| length | 2.6 |
| Width | 2.6 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Gray |
Vaporesso GTX Go 80W Kit Rainbow
Original price was: £18.99.£7.99Current price is: £7.99.| Weight | 0.115 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.6 × 2.6 × 11 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | GTX Go |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 3000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.2ohm |
| Height | 11 |
| Weight | 0.115 |
| length | 2.6 |
| Width | 2.6 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Rainbow |
Vaporesso GTX Go 80W Kit Red
Original price was: £18.99.£7.99Current price is: £7.99.| Weight | 0.115 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.6 × 2.6 × 11 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | GTX Go |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 3000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.2ohm |
| Height | 11 |
| Weight | 0.115 |
| length | 2.6 |
| Width | 2.6 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Red |
VooPoo Drag S Pro Kit California Orange
Original price was: £37.99.£29.99Current price is: £29.99.| Weight | 0.174 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 3.4 × 13 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Drag S Pro |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 3000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.3ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 13 |
| Weight | 0.174 |
| length | 2.8 |
| Width | 3.4 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | California Orange |
VooPoo Drag S Pro Kit Classic Black
Original price was: £37.99.£29.99Current price is: £29.99.| Weight | 0.174 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 3.4 × 13 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Drag S Pro |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 3000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.3ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 13 |
| Weight | 0.174 |
| length | 2.8 |
| Width | 3.4 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Classic Black |
VooPoo Drag S Pro Kit Garda Blue
Original price was: £37.99.£29.99Current price is: £29.99.| Weight | 0.174 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 3.4 × 13 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Drag S Pro |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 3000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.3ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 13 |
| Weight | 0.174 |
| length | 2.8 |
| Width | 3.4 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Garda Blue |
VooPoo Drag S Pro Kit Mystic Red
Original price was: £37.99.£29.99Current price is: £29.99.| Weight | 0.174 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 3.4 × 13 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Drag S Pro |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 3000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.3ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 13 |
| Weight | 0.174 |
| length | 2.8 |
| Width | 3.4 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Mystic Red |
VooPoo Drag S Pro Kit Sahara Brown
Original price was: £37.99.£29.99Current price is: £29.99.| Weight | 0.174 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 3.4 × 13 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Drag S Pro |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 3000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.3ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 13 |
| Weight | 0.174 |
| length | 2.8 |
| Width | 3.4 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Sahara Brown |
Maximize your vaping experience with the 3000mAh battery in our vape products. This high-capacity battery delivers the longest vaping sessions with minimal recharging, perfect for vapers who require uninterrupted power. The 3000mAh battery offers consistent and reliable performance, making it suitable for both casual and heavy users. Its efficient and portable design ensures you can take it anywhere without sacrificing power. Upgrade your vaping with the ultimate endurance of our 3000mAh battery.