0.4ohm
Smok Nord 4 80W Kit White Armor
Original price was: £29.99.£16.99Current price is: £16.99.| Weight | 0.115 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 3.37 × 10.5 cm |
| Manufacturer | Smok |
| Hardware Brand | Nord 4 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Side Filling |
| 2000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.16ohm, 0.4ohm |
| Height | 10.5 |
| Weight | 0.115 |
| length | 2.5 |
| Width | 3.37 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | White Armor |
Uwell Crown 4 Mesh Coils (Pack Of 4) 0.4Ohm
£12.99| Manufacturer | Uwell |
|---|---|
| Hardware Brand | Crown 4 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Coil Resistance | 0.4ohm |
| Wire Type (Alloy) | Stainless Steel |
| Pack Size | 4 Pack |
| Diameter | 1.7 |
| Hardware Type | Coils |
Vaporesso Armour Max Kit Camo Brown
£54.99| Weight | 0.297 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.4 × 5.7 × 15 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Armour Max |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Leak Proof, Top Fill |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 18650, Dual 21700 |
| Max Wattage | 220W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.2ohm, 0.4ohm |
| Height | 15 |
| Weight | 0.297 |
| length | 3.4 |
| Width | 5.7 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Camo Brown |
Vaporesso LUXE X Pod 5ml (Pack Of 2) 0.4Ohm
£5.99| Dimensions | 3 × 5 × 9 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | LUXE X |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Coil Resistance | 0.4ohm |
| Pack Size | 2 Pack |
| Height | 9 |
| Weight | |
| length | 3 |
| Width | 5 |
| Hardware Type | Pods |
| Variation | LUXE X 0.4Ohm |