Copper Red
Uwell Caliburn Tenet Kit Copper Red
Original price was: £28.49.£14.99Current price is: £14.99.| Weight | 0.0504 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.63 × 2.51 × 11 cm |
| Manufacturer | Uwell |
| Hardware Brand | Caliburn Tenet |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 750mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 16W |
| Min Wattage | 16W |
| Coil Resistance | 0.8ohm, 1.2ohm |
| Height | 11 |
| Weight | 0.0504 |
| length | 1.63 |
| Width | 2.51 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Copper Red |