Showing the single result
| Weight | 0.029 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 2.5 × 9 cm |
| Manufacturer | Nevoks |
| Hardware Brand | Feelin Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Side Filling |
| 750mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Max Wattage | 18W |
| Min Wattage | 10W |
| Coil Resistance | 0.8ohm |
| Height | 9 |
| Weight | 0.029 |
| length | 1.5 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Grey |
No account yet?
Create an AccountIn order to access our website, we ask that you confirm you are at least 18 years old. Your compliance ensures a safe and appropriate browsing experience. Thank you for your understanding and cooperation.
Your access is restricted because you have stated you are not of the correct age to view our products or services.