Gunmetal Lime
Vaporesso Luxe X Pro Kit Gunmetal Lime
£29.99| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.3 × 3.2 × 9.9 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Luxe X Pro |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1500mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 40W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.4ohm, 0.6ohm |
| Height | 9.9 |
| Weight | 0.1 |
| length | 2.3 |
| Width | 3.2 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Gunmetal Lime |