Purple
BP Mods Razor Boro Mod Purple
£69.99| Manufacturer | BP Mods |
|---|---|
| Hardware Brand | BP Mods Razor Boro |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leak Proof |
| Battery Size | Single 18650 |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 80W |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Purple |
| Charging Type | External |
| Battery Type | External |
Nexo Fuze Kit Purple
£9.99| Manufacturer | Nexo |
|---|---|
| Hardware Brand | Nexo Fuze |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leakproof |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 1000mAh | |
| Colour | Purple |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Steam Crave Aromamizer Ragnar / Titan 810 Widebore Drip Tip Purple
£3.99| Manufacturer | Steam Crave |
|---|---|
| Hardware Brand | 810 Drip Tip |
| Drip Tip | 810 Drip Tip |
| Pack Size | Single |
| Colour | Purple |
Steam Crave Meson AIO Kit Purple
Original price was: £59.99.£49.99Current price is: £49.99.| Weight | 0.218 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.1 × 3.1 × 8.8 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Meson AIO |
| Coil Type | Dual Coil, Mesh, Single Coil |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 5ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leak Proof, Top Fill |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650, Single 20700, Single 21700 |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Height | 8.8 |
| Weight | 0.218 |
| length | 5.1 |
| Width | 3.1 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit, Rebuildable Kit |
| Colour | Purple |