Red & Black
Voopoo Drag M100s Kit Red Black
Original price was: £49.99.£42.99Current price is: £42.99.| Weight | 0.217 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.6 × 3.2 × 14 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Drag M100s |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650, Single 21700 |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.2ohm |
| Height | 14 |
| Weight | 0.217 |
| length | 3.6 |
| Width | 3.2 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Red & Black |
Voopoo Drag M100s Mod Red & Black
Original price was: £39.99.£32.99Current price is: £32.99.| Weight | 0.139 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.7 × 3 × 9 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Drag M100s |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650, Single 21700 |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Mod Features | Display Screen, Temperature Control, Variable Wattage |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.2ohm |
| Height | 9 |
| Weight | 0.139 |
| length | 3.7 |
| Width | 3 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Red & Black |