Showing all 6 results
| Weight | 0.087 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 cm |
| Manufacturer | Aspire |
| Hardware Brand | Pockex |
| Coil Type | Kanthal, SS316L |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Pyrex Glass |
| 1500mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | Micro-USB |
| Pod Coil Type | Stainless Steel |
| Max Wattage | 23W |
| Min Wattage | 18W |
| Coil Resistance | 0.6ohm |
| Wire Type (Alloy) | Stainless Steel |
| Height | 12 |
| Weight | 0.087 |
| Diameter | 2 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| Colour | Rose Gold |
| Manufacturer | Oreco |
|---|---|
| Hardware Brand | Oreco Comet Pro |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Leak Proof, Top Airflow |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 30W |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Pod Kit, Starter Kit |
| 2300mAh | |
| Colour | Rose Gold |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
| Manufacturer | OXVA |
|---|---|
| Hardware Brand | OXVA Nexlim |
| Coil Type | Dual Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Features | Leakproof, Side Airflow |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 40W |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 1500mAh | |
| Colour | Rose Gold |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
| Weight | 0.077 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.9 × 2.7 × 12 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Gen Fit |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1200mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 20W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 1.2ohm |
| Height | 12 |
| Weight | 0.077 |
| length | 1.9 |
| Width | 2.7 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| Colour | Rose Gold |
No account yet?
Create an AccountIn order to access our website, we ask that you confirm you are at least 18 years old. Your compliance ensures a safe and appropriate browsing experience. Thank you for your understanding and cooperation.
Your access is restricted because you have stated you are not of the correct age to view our products or services.