Silver Grey
Voopoo Argus GT 2 Kit Silver Grey
Original price was: £49.99.£34.99Current price is: £34.99.| Weight | 0.242 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.3 × 3 × 14 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Argus GT 2 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Leak Proof |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 18650 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 200W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.3ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 14 |
| Weight | 0.242 |
| length | 5.3 |
| Width | 3 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Silver Grey |