Showing all 5 results
| Weight | 0.0457 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.37 × 2.36 × 11.5 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | XROS 3 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 16W |
| Min Wattage | 11W |
| Coil Resistance | 0.8ohm, 1.2ohm |
| Height | 11.5 |
| Weight | 0.0457 |
| length | 1.37 |
| Width | 2.36 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Icy Silver |
| Weight | 0.0457 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.37 × 2.36 × 11.5 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | XROS 3 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 16W |
| Min Wattage | 11W |
| Coil Resistance | 0.8ohm, 1.2ohm |
| Height | 11.5 |
| Weight | 0.0457 |
| length | 1.37 |
| Width | 2.36 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Sunset Neon |
| Weight | 0.0457 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.37 × 2.36 × 11.5 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | XROS 3 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 16W |
| Min Wattage | 11W |
| Coil Resistance | 0.8ohm, 1.2ohm |
| Height | 11.5 |
| Weight | 0.0457 |
| length | 1.37 |
| Width | 2.36 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Royal Gold |
| Weight | 0.0457 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.37 × 2.36 × 11.5 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | XROS 3 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 16W |
| Min Wattage | 11W |
| Coil Resistance | 0.8ohm, 1.2ohm |
| Height | 11.5 |
| Weight | 0.0457 |
| length | 1.37 |
| Width | 2.36 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Sky Blue |
| Weight | 0.0457 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.37 × 2.36 × 11.5 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | XROS 3 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 16W |
| Min Wattage | 11W |
| Coil Resistance | 0.8ohm, 1.2ohm |
| Height | 11.5 |
| Weight | 0.0457 |
| length | 1.37 |
| Width | 2.36 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Synthwave |
No account yet?
Create an AccountIn order to access our website, we ask that you confirm you are at least 18 years old. Your compliance ensures a safe and appropriate browsing experience. Thank you for your understanding and cooperation.
Your access is restricted because you have stated you are not of the correct age to view our products or services.