14
Voopoo Argus GT 2 Kit Graphite
Original price was: £49.99.£34.99Current price is: £34.99.| Weight | 0.242 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.3 × 3 × 14 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Argus GT 2 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Leak Proof |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 18650 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 200W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.3ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 14 |
| Weight | 0.242 |
| length | 5.3 |
| Width | 3 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Graphite |
Voopoo Argus GT 2 Kit Lime Green
Original price was: £49.99.£34.99Current price is: £34.99.| Weight | 0.242 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.3 × 3 × 14 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Argus GT 2 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Leak Proof |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 18650 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 200W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.3ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 14 |
| Weight | 0.242 |
| length | 5.3 |
| Width | 3 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Lime Green |
Voopoo Argus GT 2 Kit Silver Grey
Original price was: £49.99.£34.99Current price is: £34.99.| Weight | 0.242 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.3 × 3 × 14 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Argus GT 2 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Leak Proof |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 18650 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 200W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.3ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 14 |
| Weight | 0.242 |
| length | 5.3 |
| Width | 3 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Silver Grey |
Voopoo Drag 4 Kit Gunmetal & Tropical Orange
Original price was: £52.99.£39.99Current price is: £39.99.| Weight | 0.243 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.4 × 2.6 × 14 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Drag 4 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 18650 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 177W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.2ohm |
| Height | 14 |
| Weight | 0.243 |
| length | 5.4 |
| Width | 2.6 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Gunmetal & Tropical Orange |
Voopoo Drag 4 Kit Pale Gold & Walnut
Original price was: £52.99.£39.99Current price is: £39.99.| Weight | 0.243 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.4 × 2.6 × 14 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Drag 4 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 18650 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 177W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.2ohm |
| Height | 14 |
| Weight | 0.243 |
| length | 5.4 |
| Width | 2.6 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Pale Gold & Walnut |
Voopoo Drag M100s Kit Red Black
Original price was: £49.99.£42.99Current price is: £42.99.| Weight | 0.217 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.6 × 3.2 × 14 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Drag M100s |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650, Single 21700 |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.2ohm |
| Height | 14 |
| Weight | 0.217 |
| length | 3.6 |
| Width | 3.2 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Red & Black |
VooPoo Drag X Pro Kit California Orange
Original price was: £36.99.£28.99Current price is: £28.99.| Weight | 0.133 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 3.4 × 14 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Drag X Pro |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650, Single 21700 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.2ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 14 |
| Weight | 0.133 |
| length | 2.8 |
| Width | 3.4 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | California Orange |
VooPoo Drag X Pro Kit Classic Black
Original price was: £36.99.£28.99Current price is: £28.99.| Weight | 0.133 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 3.4 × 14 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Drag X Pro |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650, Single 21700 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.2ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 14 |
| Weight | 0.133 |
| length | 2.8 |
| Width | 3.4 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Classic Black |
VooPoo Drag X Pro Kit Garda Blue
Original price was: £36.99.£28.99Current price is: £28.99.| Weight | 0.133 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 3.4 × 14 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Drag X Pro |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650, Single 21700 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.2ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 14 |
| Weight | 0.133 |
| length | 2.8 |
| Width | 3.4 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Garda Blue |
VooPoo Drag X Pro Kit Mystic Red
Original price was: £36.99.£28.99Current price is: £28.99.| Weight | 0.133 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 3.4 × 14 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Drag X Pro |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650, Single 21700 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.2ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 14 |
| Weight | 0.133 |
| length | 2.8 |
| Width | 3.4 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Mystic Red |
VooPoo Drag X Pro Kit Sahara Brown
Original price was: £36.99.£28.99Current price is: £28.99.| Weight | 0.133 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 3.4 × 14 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Drag X Pro |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650, Single 21700 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.2ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 14 |
| Weight | 0.133 |
| length | 2.8 |
| Width | 3.4 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Sahara Brown |