1.5
Vaporesso Eco Nano Pod Kit Black Truffle
Original price was: £13.99.£7.49Current price is: £7.49.| Weight | 0.047 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 4.9 × 6.4 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Eco Nano |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 16W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.8ohm, 1.2ohm |
| Height | 6.4 |
| Weight | 0.047 |
| length | 1.5 |
| Width | 4.9 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Black Truffle |
Vaporesso Eco Nano Pod Kit Foggy Blue
Original price was: £13.99.£7.49Current price is: £7.49.| Weight | 0.047 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 4.9 × 6.4 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Eco Nano |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 16W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.8ohm, 1.2ohm |
| Height | 6.4 |
| Weight | 0.047 |
| length | 1.5 |
| Width | 4.9 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Foggy Blue |
Vaporesso Eco Nano Pod Kit Midnight Black
Original price was: £13.99.£7.49Current price is: £7.49.| Weight | 0.047 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 4.9 × 6.4 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Eco Nano |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 16W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.8ohm, 1.2ohm |
| Height | 6.4 |
| Weight | 0.047 |
| length | 1.5 |
| Width | 4.9 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Midnight Black |
Vaporesso Xros 3 Nano Pod Kit Lilac Purple
Original price was: £19.99.£12.99Current price is: £12.99.| Weight | 0.053 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 5.1 × 7 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Xros 3 Nano |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 16W |
| Min Wattage | 11W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Height | 7 |
| Weight | 0.053 |
| length | 1.5 |
| Width | 5.1 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Lilac Purple |
Vaporesso Xros 3 Nano Pod Kit Magenta Red
Original price was: £19.99.£12.99Current price is: £12.99.| Weight | 0.053 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 5.1 × 7 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Xros 3 Nano |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 16W |
| Min Wattage | 11W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Height | 7 |
| Weight | 0.053 |
| length | 1.5 |
| Width | 5.1 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Magenta Red |
Vaporesso Xros 3 Nano Pod Kit Navy Blue
Original price was: £19.99.£12.99Current price is: £12.99.| Weight | 0.053 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 5.1 × 7 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Xros 3 Nano |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 16W |
| Min Wattage | 11W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Height | 7 |
| Weight | 0.053 |
| length | 1.5 |
| Width | 5.1 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Navy Blue |
Vaporesso Xros 3 Nano Pod Kit Olive Green
Original price was: £19.99.£12.99Current price is: £12.99.| Weight | 0.053 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 5.1 × 7 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Xros 3 Nano |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 16W |
| Min Wattage | 11W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Height | 7 |
| Weight | 0.053 |
| length | 1.5 |
| Width | 5.1 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Olive Green |
Vaporesso Xros 3 Nano Pod Kit Rose Pink
Original price was: £19.99.£12.99Current price is: £12.99.| Weight | 0.053 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 5.1 × 7 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Xros 3 Nano |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 16W |
| Min Wattage | 11W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Height | 7 |
| Weight | 0.053 |
| length | 1.5 |
| Width | 5.1 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Rose Pink |
Vaporesso Xros 3 Nano Pod Kit Vital Orange
Original price was: £19.99.£12.99Current price is: £12.99.| Weight | 0.053 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 5.1 × 7 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Xros 3 Nano |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 16W |
| Min Wattage | 11W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Height | 7 |
| Weight | 0.053 |
| length | 1.5 |
| Width | 5.1 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Vital Orange |
Voopoo Vinci Q Pod Kit Ceramic White
£9.99| Weight | 0.038 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 2.5 × 9.5 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Vinci Q |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 900mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 15W |
| Min Wattage | 15W |
| Coil Resistance | 1.2ohm |
| Height | 9.5 |
| Weight | 0.038 |
| length | 1.5 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Ceramic White |
Voopoo Vinci Q Pod Kit Crystal Blue
£9.99| Weight | 0.038 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 2.5 × 9.5 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Vinci Q |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 900mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 15W |
| Min Wattage | 15W |
| Coil Resistance | 1.2ohm |
| Height | 9.5 |
| Weight | 0.038 |
| length | 1.5 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Crystal Blue |
Voopoo Vinci Q Pod Kit Moss Green
£9.99| Weight | 0.038 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 2.5 × 9.5 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Vinci Q |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 900mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 15W |
| Min Wattage | 15W |
| Coil Resistance | 1.2ohm |
| Height | 9.5 |
| Weight | 0.038 |
| length | 1.5 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Moss Green |
Voopoo Vinci Q Pod Kit Seagull Grey
£14.99| Weight | 0.038 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 2.5 × 9.5 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Vinci Q |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 900mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 15W |
| Min Wattage | 15W |
| Coil Resistance | 1.2ohm |
| Height | 9.5 |
| Weight | 0.038 |
| length | 1.5 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Seagull Grey |
Voopoo Vinci Q Pod Kit Vibrant Orange
£9.99| Weight | 0.038 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 2.5 × 9.5 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Vinci Q |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 900mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 15W |
| Min Wattage | 15W |
| Coil Resistance | 1.2ohm |
| Height | 9.5 |
| Weight | 0.038 |
| length | 1.5 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Vibrant Orange |