4 Pack
Uwell Caliburn A2 Pods (Pack Of 4) 0.9Ohm
£11.99| Manufacturer | Uwell |
|---|---|
| Hardware Brand | Caliburn A2 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 520mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Coil Resistance | 0.9ohm |
| Pack Size | 4 Pack |
| Hardware Type | Coils |
Uwell Caliburn A3 Replacement Pods (Pack Of 4) 1.0Ohm
£10.99| Manufacturer | Uwell |
|---|---|
| Hardware Brand | Caliburn A3 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 520mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Coil Resistance | 1.0ohm |
| Pack Size | 4 Pack |
| Hardware Type | Coils |
Uwell Caliburn G Coil (Pack Of 4) 0.8Ohm
£11.99| Manufacturer | Uwell |
|---|---|
| Hardware Brand | Caliburn G |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | RDTL |
| Coil Resistance | 0.8ohm |
| Pack Size | 4 Pack |
| Hardware Type | Coils |
Uwell Caliburn G Coil (Pack Of 4) 1.0Ohm
£11.99| Manufacturer | Uwell |
|---|---|
| Hardware Brand | Caliburn G |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Coil Resistance | 1.0ohm |
| Pack Size | 4 Pack |
| Hardware Type | Coils |
Uwell Caliburn KoKo Replacement Pods (Pack Of 4) 1.2Ohm
£13.99| Manufacturer | Uwell |
|---|---|
| Hardware Brand | Caliburn KoKo |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Coil Resistance | 1.2ohm, 1.4ohm |
| Pack Size | 4 Pack |
| Hardware Type | Coils |
Uwell Crown 4 Mesh Coils (Pack Of 4) 0.2Ohm
£12.99| Manufacturer | Uwell |
|---|---|
| Hardware Brand | Crown 4 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Coil Resistance | 0.2ohm |
| Wire Type (Alloy) | Stainless Steel |
| Pack Size | 4 Pack |
| Diameter | 1.7 |
| Hardware Type | Coils |
Uwell Crown 4 Mesh Coils (Pack Of 4) 0.4Ohm
£12.99| Manufacturer | Uwell |
|---|---|
| Hardware Brand | Crown 4 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Coil Resistance | 0.4ohm |
| Wire Type (Alloy) | Stainless Steel |
| Pack Size | 4 Pack |
| Diameter | 1.7 |
| Hardware Type | Coils |
Uwell Crown 5 Coils (pack of 4) Single Mesh 0.23Ohm
£11.99| Manufacturer | Uwell |
|---|---|
| Hardware Brand | Crown 5 |
| Coil Type | Single Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Coil Resistance | 0.23ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Pack Size | 4 Pack |
| Hardware Type | Coils |
Vaporesso Luxe Q Replacement Pods 0.6Ohm (Pack Of 4)
£8.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Luxe Q |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Coil Resistance | 0.6ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Pack Size | 4 Pack |
| Hardware Type | Coils |