Hardware
Vaporesso Gen 80s Kit Light Silver
£34.99| Weight | 0.135 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 3.4 × 14 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Gen 80s |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.3ohm |
| Height | 14 |
| Weight | 0.135 |
| length | 2.5 |
| Width | 3.4 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Light Silver |
Vaporesso Gen 80s Kit Matte Grey
£34.99| Weight | 0.135 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 3.4 × 14 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Gen 80s |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.3ohm |
| Height | 14 |
| Weight | 0.135 |
| length | 2.5 |
| Width | 3.4 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Matte Grey |
Vaporesso Gen Fit Mod Midnight Black
£17.99| Weight | 0.052 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.9 × 2.7 × 7.4 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Gen Fit |
| Height | 7.4 |
| Weight | 0.052 |
| length | 1.9 |
| Width | 2.7 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Midnight Black |
Vaporesso Gen Fit Mod Prussian Blue
£17.99| Weight | 0.052 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.9 × 2.7 × 7.4 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Gen Fit |
| Height | 7.4 |
| Weight | 0.052 |
| length | 1.9 |
| Width | 2.7 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Prussian Blue |
Vaporesso Gen Fit Mod Sierra Blue
£17.99| Weight | 0.052 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.9 × 2.7 × 7.4 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Gen Fit |
| Height | 7.4 |
| Weight | 0.052 |
| length | 1.9 |
| Width | 2.7 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Sierra Blue |
Vaporesso Gen Fit Mod Space Grey
£17.99| Weight | 0.052 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.9 × 2.7 × 7.4 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Gen Fit |
| Height | 7.4 |
| Weight | 0.052 |
| length | 1.9 |
| Width | 2.7 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Space Grey |