2ml
Uwell Caliburn KoKo Replacement Pods (Pack Of 4) 1.2Ohm
£13.99| Manufacturer | Uwell |
|---|---|
| Hardware Brand | Caliburn KoKo |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Coil Resistance | 1.2ohm, 1.4ohm |
| Pack Size | 4 Pack |
| Hardware Type | Coils |
Uwell Caliburn Tenet Kit Carbon Black
Original price was: £28.49.£14.99Current price is: £14.99.| Weight | 0.0504 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.63 × 2.51 × 11 cm |
| Manufacturer | Uwell |
| Hardware Brand | Caliburn Tenet |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 750mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 16W |
| Min Wattage | 16W |
| Coil Resistance | 0.8ohm, 1.2ohm |
| Height | 11 |
| Weight | 0.0504 |
| length | 1.63 |
| Width | 2.51 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Carbon Black |
Uwell Caliburn Tenet Kit Copper Red
Original price was: £28.49.£14.99Current price is: £14.99.| Weight | 0.0504 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.63 × 2.51 × 11 cm |
| Manufacturer | Uwell |
| Hardware Brand | Caliburn Tenet |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 750mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 16W |
| Min Wattage | 16W |
| Coil Resistance | 0.8ohm, 1.2ohm |
| Height | 11 |
| Weight | 0.0504 |
| length | 1.63 |
| Width | 2.51 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Copper Red |
Uwell Caliburn Tenet Kit Iron Gray
Original price was: £28.49.£14.99Current price is: £14.99.| Weight | 0.0504 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.63 × 2.51 × 11 cm |
| Manufacturer | Uwell |
| Hardware Brand | Caliburn Tenet |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 750mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 16W |
| Min Wattage | 16W |
| Coil Resistance | 0.8ohm, 1.2ohm |
| Height | 11 |
| Weight | 0.0504 |
| length | 1.63 |
| Width | 2.51 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Iron Gray |
Uwell Caliburn Tenet Kit Olive Green
Original price was: £28.49.£14.99Current price is: £14.99.| Weight | 0.0504 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.63 × 2.51 × 11 cm |
| Manufacturer | Uwell |
| Hardware Brand | Caliburn Tenet |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 750mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 16W |
| Min Wattage | 16W |
| Coil Resistance | 0.8ohm, 1.2ohm |
| Height | 11 |
| Weight | 0.0504 |
| length | 1.63 |
| Width | 2.51 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Olive Green |
Uwell Caliburn Tenet KoKo Kit Black & White
Original price was: £29.49.£15.99Current price is: £15.99.| Weight | 0.062 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.8 × 5 × 7.4 cm |
| Manufacturer | Uwell |
| Hardware Brand | Caliburn Tenet KoKo |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 950mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 18W |
| Min Wattage | 18W |
| Coil Resistance | 0.8ohm, 1.2ohm |
| Height | 7.4 |
| Weight | 0.062 |
| length | 1.8 |
| Width | 5 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Black & White |
Uwell Caliburn Tenet KoKo Kit Copper
Original price was: £29.49.£15.99Current price is: £15.99.| Weight | 0.062 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.8 × 5 × 7.4 cm |
| Manufacturer | Uwell |
| Hardware Brand | Caliburn Tenet KoKo |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 950mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 18W |
| Min Wattage | 18W |
| Coil Resistance | 0.8ohm, 1.2ohm |
| Height | 7.4 |
| Weight | 0.062 |
| length | 1.8 |
| Width | 5 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Copper |
Uwell Caliburn Tenet KoKo Kit Gray
Original price was: £29.49.£15.99Current price is: £15.99.| Weight | 0.062 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.8 × 5 × 7.4 cm |
| Manufacturer | Uwell |
| Hardware Brand | Caliburn Tenet KoKo |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 950mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 18W |
| Min Wattage | 18W |
| Coil Resistance | 0.8ohm, 1.2ohm |
| Height | 7.4 |
| Weight | 0.062 |
| length | 1.8 |
| Width | 5 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Gray |
Uwell Caliburn Tenet KoKo Kit Red & Black
Original price was: £29.49.£15.99Current price is: £15.99.| Weight | 0.062 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.8 × 5 × 7.4 cm |
| Manufacturer | Uwell |
| Hardware Brand | Caliburn Tenet KoKo |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 950mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 18W |
| Min Wattage | 18W |
| Coil Resistance | 0.8ohm, 1.2ohm |
| Height | 7.4 |
| Weight | 0.062 |
| length | 1.8 |
| Width | 5 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Red & Black |
Uwell Crown 5 Kit Black
£45.99| Weight | 0.196 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 5.2 × 13.8 cm |
| Manufacturer | Uwell |
| Hardware Brand | Crown 5 |
| Coil Type | Dual Coil |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Self Cleaning Technology, Top Fill |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 18650 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 200W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.23ohm, 0.3ohm |
| Wire Type (Alloy) | Stainless Steel |
| Height | 13.8 |
| Weight | 0.196 |
| length | 2.5 |
| Width | 5.2 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Black |
Vaporesso Armour Max Kit Camo Brown
£54.99| Weight | 0.297 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.4 × 5.7 × 15 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Armour Max |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Leak Proof, Top Fill |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 18650, Dual 21700 |
| Max Wattage | 220W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.2ohm, 0.4ohm |
| Height | 15 |
| Weight | 0.297 |
| length | 3.4 |
| Width | 5.7 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Camo Brown |