2ml
Vaporesso Eco Nano Pod Kit Foggy Blue
Original price was: £13.99.£7.49Current price is: £7.49.| Weight | 0.047 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 4.9 × 6.4 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Eco Nano |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 16W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.8ohm, 1.2ohm |
| Height | 6.4 |
| Weight | 0.047 |
| length | 1.5 |
| Width | 4.9 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Foggy Blue |
Vaporesso Eco Nano Pod Kit Midnight Black
Original price was: £13.99.£7.49Current price is: £7.49.| Weight | 0.047 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 4.9 × 6.4 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Eco Nano |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 16W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.8ohm, 1.2ohm |
| Height | 6.4 |
| Weight | 0.047 |
| length | 1.5 |
| Width | 4.9 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Midnight Black |
Vaporesso Gen 80s Kit Light Silver
£34.99| Weight | 0.135 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 3.4 × 14 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Gen 80s |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.3ohm |
| Height | 14 |
| Weight | 0.135 |
| length | 2.5 |
| Width | 3.4 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Light Silver |
Vaporesso Gen 80s Kit Matte Grey
£34.99| Weight | 0.135 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 3.4 × 14 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Gen 80s |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.3ohm |
| Height | 14 |
| Weight | 0.135 |
| length | 2.5 |
| Width | 3.4 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Matte Grey |
Vaporesso GTX Go 80W Kit Black
Original price was: £18.99.£7.99Current price is: £7.99.| Weight | 0.115 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.6 × 2.6 × 11 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | GTX Go |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 3000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.2ohm |
| Height | 11 |
| Weight | 0.115 |
| length | 2.6 |
| Width | 2.6 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Black |
Vaporesso GTX Go 80W Kit Blue
Original price was: £18.99.£7.99Current price is: £7.99.| Weight | 0.115 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.6 × 2.6 × 11 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | GTX Go |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 3000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.2ohm |
| Height | 11 |
| Weight | 0.115 |
| length | 2.6 |
| Width | 2.6 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Blue |
Vaporesso GTX Go 80W Kit Gray
Original price was: £18.99.£7.99Current price is: £7.99.| Weight | 0.115 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.6 × 2.6 × 11 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | GTX Go |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 3000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.2ohm |
| Height | 11 |
| Weight | 0.115 |
| length | 2.6 |
| Width | 2.6 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Gray |
Vaporesso GTX Go 80W Kit Rainbow
Original price was: £18.99.£7.99Current price is: £7.99.| Weight | 0.115 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.6 × 2.6 × 11 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | GTX Go |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 3000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.2ohm |
| Height | 11 |
| Weight | 0.115 |
| length | 2.6 |
| Width | 2.6 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Rainbow |
Vaporesso GTX Go 80W Kit Red
Original price was: £18.99.£7.99Current price is: £7.99.| Weight | 0.115 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.6 × 2.6 × 11 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | GTX Go |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 3000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.2ohm |
| Height | 11 |
| Weight | 0.115 |
| length | 2.6 |
| Width | 2.6 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Red |