2ml
Vaporesso Luxe Q Replacement Pods 0.6Ohm (Pack Of 4)
£8.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Luxe Q |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Coil Resistance | 0.6ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Pack Size | 4 Pack |
| Hardware Type | Coils |
Vaporesso LUXE X Pod 5ml (Pack Of 2) 0.4Ohm
£5.99| Dimensions | 3 × 5 × 9 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | LUXE X |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Coil Resistance | 0.4ohm |
| Pack Size | 2 Pack |
| Height | 9 |
| Weight | |
| length | 3 |
| Width | 5 |
| Hardware Type | Pods |
| Variation | LUXE X 0.4Ohm |
Vaporesso LUXE X Pod 5ml (Pack Of 2) 0.8Ohm
£5.99| Dimensions | 3 × 5 × 9 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | LUXE X |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Coil Resistance | 0.8ohm |
| Pack Size | 2 Pack |
| Height | 9 |
| Weight | |
| length | 3 |
| Width | 5 |
| Hardware Type | Pods |
| Variation | LUXE X 0.8Ohm |
Vaporesso Luxe X Pro Kit Gunmetal Lime
£29.99| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.3 × 3.2 × 9.9 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Luxe X Pro |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1500mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 40W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.4ohm, 0.6ohm |
| Height | 9.9 |
| Weight | 0.1 |
| length | 2.3 |
| Width | 3.2 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Gunmetal Lime |
Vaporesso LUXE X2 Kit Avocado Green
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | LUXE X |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Bottom Filling, Easy Refill |
| Min Wattage | 1W |
| Max Wattage | 40W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| 2000mAh | |
| Colour | Avocado Green |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso LUXE X2 Kit Light Pink
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | LUXE X |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Bottom Filling, Easy Refill |
| Min Wattage | 1W |
| Max Wattage | 40W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| 2000mAh | |
| Colour | Light Pink |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso LUXE X2 Kit Light Purple
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | LUXE X |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Bottom Filling, Easy Refill |
| Min Wattage | 1W |
| Max Wattage | 40W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| 2000mAh | |
| Colour | Light Purple |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso LUXE X2 Kit Navy Blue
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | LUXE X |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Bottom Filling, Easy Refill |
| Min Wattage | 1W |
| Max Wattage | 40W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| 2000mAh | |
| Colour | Navy Blue |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso LUXE X2 Kit Night Black
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | LUXE X |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Bottom Filling, Easy Refill |
| Min Wattage | 1W |
| Max Wattage | 40W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| 2000mAh | |
| Colour | Night Black |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso LUXE X2 Kit Ruby White
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | LUXE X |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Bottom Filling, Easy Refill |
| Min Wattage | 1W |
| Max Wattage | 40W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Pod Kit With Screen |
| 2000mAh | |
| Colour | Ruby White |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |