2ml
Vaporesso LUXE X2 Kit Wasp Yellow
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | LUXE X |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Bottom Filling, Easy Refill |
| Min Wattage | 1W |
| Max Wattage | 40W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| 2000mAh | |
| Colour | Wasp Yellow |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso LUXE X2 Kit White Silver
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | LUXE X |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Bottom Filling, Easy Refill |
| Min Wattage | 1W |
| Max Wattage | 40W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| 2000mAh | |
| Colour | White Silver |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Luxe X3 Kit Carbon Black
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Vaporesso Luxe X3 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Airflow Control, Leak Proof |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 45W |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 2600mAh | |
| Colour | Carbon Black |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Luxe X3 Kit Fluid Blue
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Vaporesso Luxe X3 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Airflow Control, Leak Proof |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 45W |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 2600mAh | |
| Colour | Fluid Blue |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Luxe X3 Kit Fluid Green
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Vaporesso Luxe X3 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Airflow Control, Leak Proof |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 45W |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 2600mAh | |
| Colour | Fluid Green |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Luxe X3 Kit Fluid Purple
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Vaporesso Luxe X3 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Airflow Control, Leak Proof |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 45W |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 2600mAh | |
| Colour | Fluid Purple |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Luxe X3 Kit Gold Silk
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Vaporesso Luxe X3 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Airflow Control, Leak Proof |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 45W |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 2600mAh | |
| Colour | Gold Silk |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Luxe X3 Kit Grey Silk
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Vaporesso Luxe X3 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Airflow Control, Leak Proof |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 45W |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 2600mAh | |
| Colour | Grey Silk |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Luxe X3 Kit Sheer Pink
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Vaporesso Luxe X3 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Airflow Control, Leak Proof |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 45W |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 2600mAh | |
| Colour | Sheer Pink |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Luxe X3 Kit Sheer Red
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Vaporesso Luxe X3 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Airflow Control, Leak Proof |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 45W |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 2600mAh | |
| Colour | Sheer Red |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Moti X Mini Pod Kit Aegean Blue
Original price was: £17.99.£9.99Current price is: £9.99.| Weight | 0.054 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.54 × 2.54 × 7.33 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Moti X Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1150mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 29W |
| Min Wattage | 10W |
| Coil Resistance | 0.35ohm |
| Height | 7.33 |
| Weight | 0.054 |
| length | 2.54 |
| Width | 2.54 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Aegean Blue |
Vaporesso Moti X Mini Pod Kit Aurora Green
Original price was: £17.99.£9.99Current price is: £9.99.| Weight | 0.054 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.54 × 2.54 × 7.33 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Moti X Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1150mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 29W |
| Min Wattage | 10W |
| Coil Resistance | 0.35ohm |
| Height | 7.33 |
| Weight | 0.054 |
| length | 2.54 |
| Width | 2.54 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Aurora Green |
Vaporesso Moti X Mini Pod Kit Galaxy Silver
Original price was: £17.99.£9.99Current price is: £9.99.| Weight | 0.054 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.54 × 2.54 × 7.33 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Moti X Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1150mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 29W |
| Min Wattage | 10W |
| Coil Resistance | 0.35ohm |
| Height | 7.33 |
| Weight | 0.054 |
| length | 2.54 |
| Width | 2.54 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Galaxy Silver |
Vaporesso Moti X Mini Pod Kit Gunmetal Gray
Original price was: £17.99.£9.99Current price is: £9.99.| Weight | 0.054 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.54 × 2.54 × 7.33 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Moti X Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1150mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 29W |
| Min Wattage | 10W |
| Coil Resistance | 0.35ohm |
| Height | 7.33 |
| Weight | 0.054 |
| length | 2.54 |
| Width | 2.54 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Gunmetal Gray |
Vaporesso Moti X Mini Pod Kit Mystic Purple
Original price was: £17.99.£9.99Current price is: £9.99.| Weight | 0.054 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.54 × 2.54 × 7.33 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Moti X Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1150mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 29W |
| Min Wattage | 10W |
| Coil Resistance | 0.35ohm |
| Height | 7.33 |
| Weight | 0.054 |
| length | 2.54 |
| Width | 2.54 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Mystic Purple |
Vaporesso Moti X Mini Pod Kit Space Gray
Original price was: £17.99.£9.99Current price is: £9.99.| Weight | 0.054 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.54 × 2.54 × 7.33 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Moti X Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1150mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 29W |
| Min Wattage | 10W |
| Coil Resistance | 0.35ohm |
| Height | 7.33 |
| Weight | 0.054 |
| length | 2.54 |
| Width | 2.54 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Space Gray |