2ml
Vaporesso XROS Replacement Pods (Pack Of 4) 0.4Ohm
£9.99| Dimensions | 2 × 5 × 13 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | XROS |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Coil Resistance | 0.4ohm |
| Pack Size | 4 Pack |
| Height | 13 |
| Weight | |
| length | 2 |
| Width | 5 |
| Hardware Type | Pods |
Vaporesso XROS Replacement Pods (Pack Of 4) 0.6Ohm
£9.99| Dimensions | 2 × 5 × 13 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | XROS |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Coil Resistance | 0.6ohm |
| Pack Size | 4 Pack |
| Height | 13 |
| Weight | |
| length | 2 |
| Width | 5 |
| Hardware Type | Pods |
Vaporesso XROS Replacement Pods (Pack Of 4) 0.8Ohm
£9.99| Dimensions | 2 × 5 × 13 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | XROS |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Coil Resistance | 0.8ohm |
| Pack Size | 4 Pack |
| Height | 13 |
| Weight | |
| length | 2 |
| Width | 5 |
| Hardware Type | Pods |
Vaporesso XROS Replacement Pods (Pack Of 4) 1.2Ohm
£9.99| Dimensions | 2 × 5 × 13 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | XROS |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Coil Resistance | 1.2ohm |
| Pack Size | 4 Pack |
| Height | 13 |
| Weight | |
| length | 2 |
| Width | 5 |
| Hardware Type | Pods |
Voopoo Argus GT 2 Kit Carbon Fiber
Original price was: £49.99.£34.99Current price is: £34.99.| Weight | 0.242 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.3 × 3 × 14 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Argus GT 2 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Leak Proof |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 18650 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 200W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.3ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 14 |
| Weight | 0.242 |
| length | 5.3 |
| Width | 3 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Carbon Fiber |