MTL
Dovpo Topside Dual 200w Squonk Mod V4 Black
Original price was: £89.99.£69.99Current price is: £69.99.| Dimensions | 54 × 42 × 88.5 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Dovpo |
| Hardware Brand | Topside Dual 200w |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Battery Type | External |
| Charging Type | Micro-USB |
| Battery Size | Dual 18650 |
| Max Wattage | 200W |
| Min Wattage | 5W |
| Height | 88.5 |
| length | 54 |
| Width | 42 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Black |
Dovpo Topside Dual 200W Squonk Mod V4 Gunmetal
Original price was: £89.99.£69.99Current price is: £69.99.| Dimensions | 54 × 42 × 88.5 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Dovpo |
| Hardware Brand | Topside Dual 200w |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Battery Type | External |
| Charging Type | Micro-USB |
| Height | 88.5 |
| length | 54 |
| Width | 42 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 200W |
| Battery Size | Dual 18650 |
| Colour | Gunmetal |
Dovpo Topside Dual 200w Squonk Mod V4 Red
Original price was: £89.99.£69.99Current price is: £69.99.| Dimensions | 54 × 42 × 88.5 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Dovpo |
| Hardware Brand | Topside Dual 200w |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Battery Type | External |
| Charging Type | Micro-USB |
| Height | 88.5 |
| length | 54 |
| Width | 42 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 200W |
| Battery Size | Dual 18650 |
| Colour | Red |
FreeMax Gemm Pod Kit Black
Original price was: £14.99.£7.99Current price is: £7.99.| Weight | 0.067 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.4 × 2.5 × 12.1 cm |
| Manufacturer | Freemax |
| Hardware Brand | Gemm |
| Coil Type | SS904L |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leak Proof |
| 1300mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | Micro-USB |
| Pod Coil Type | Stainless Steel |
| Max Wattage | 25W |
| Min Wattage | 12W |
| Coil Resistance | 0.5ohm, 1.0ohm |
| Wire Type (Alloy) | SS904L |
| Height | 12.1 |
| Weight | 0.067 |
| length | 2.4 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Black |
FreeMax Gemm Pod Kit Blue
Original price was: £14.99.£7.99Current price is: £7.99.| Weight | 0.067 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.4 × 2.5 × 12.1 cm |
| Manufacturer | Freemax |
| Hardware Brand | Gemm |
| Coil Type | SS904L |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leak Proof |
| 1300mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | Micro-USB |
| Pod Coil Type | Stainless Steel |
| Max Wattage | 25W |
| Min Wattage | 12W |
| Coil Resistance | 0.5ohm, 1.0ohm |
| Wire Type (Alloy) | SS904L |
| Height | 12.1 |
| Weight | 0.067 |
| length | 2.4 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Blue |
Geekvape Aegis Boost B Series Coils (Pack Of 5) 0.4Ohm
£11.99| Manufacturer | Geekvape |
|---|---|
| Hardware Brand | Aegis Boost B Series |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL |
| Coil Resistance | 0.4ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Pack Size | 5 Pack |
| Hardware Type | Coils |
Geekvape Aegis Boost B Series Coils (Pack Of 5) 0.6Ohm
£11.99| Manufacturer | Geekvape |
|---|---|
| Hardware Brand | Aegis Boost B Series |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Coil Resistance | 0.6ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Pack Size | 5 Pack |
| Hardware Type | Coils |
Geekvape Aegis G Coil (Pack Of 5) 0.6ohm
£12.99| Dimensions | 2 × 5 × 9 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis G |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL |
| Coil Resistance | 0.6ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Pack Size | 5 Pack |
| Height | 9 |
| Weight | |
| length | 2 |
| Width | 5 |
| Hardware Type | Coils |
Geekvape Aegis Solo 2 S100 Mod Black
Original price was: £34.99.£29.99Current price is: £29.99.| Weight | 0.119 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3.9 × 8.7 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Solo 2 S100 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650 |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Height | 8.7 |
| Weight | 0.119 |
| length | 3 |
| Width | 3.9 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Black |
Geekvape Aegis Solo 2 S100 Mod Rainbow
Original price was: £34.99.£29.99Current price is: £29.99.| Weight | 0.119 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3.9 × 8.7 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Solo 2 S100 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650 |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Height | 8.7 |
| Weight | 0.119 |
| length | 3 |
| Width | 3.9 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Rainbow |
Geekvape Aegis Solo 2 S100 Mod Red
Original price was: £34.99.£29.99Current price is: £29.99.| Weight | 0.119 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3.9 × 8.7 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Solo 2 S100 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650 |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Height | 8.7 |
| Weight | 0.119 |
| length | 3 |
| Width | 3.9 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Red |
Geekvape Aegis Solo 2 S100 Mod Silver
Original price was: £34.99.£29.99Current price is: £29.99.| Weight | 0.119 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3.9 × 8.7 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Solo 2 S100 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650 |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Height | 8.7 |
| Weight | 0.119 |
| length | 3 |
| Width | 3.9 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Silver |