MTL
Lost Vape Thelema Mini Kit Cappuccino
£27.99| Weight | 0.137 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 2.3 × 12 cm |
| Manufacturer | Lost Vape |
| Hardware Brand | Thelema Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Bottom Filling |
| 1500mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Max Wattage | 45W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.3ohm, 0.6ohm |
| Height | 12 |
| Weight | 0.137 |
| length | 3.2 |
| Width | 2.3 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Cappuccino |
Lost Vape Thelema Mini Kit Carbon Fiber
£27.99| Weight | 0.137 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 2.3 × 12 cm |
| Manufacturer | Lost Vape |
| Hardware Brand | Thelema Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Bottom Filling |
| 1500mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Max Wattage | 45W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.3ohm, 0.6ohm |
| Height | 12 |
| Weight | 0.137 |
| length | 3.2 |
| Width | 2.3 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Carbon Fiber |
Lost Vape Thelema Mini Kit Mystic Red
£27.99| Weight | 0.137 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 2.3 × 12 cm |
| Manufacturer | Lost Vape |
| Hardware Brand | Thelema Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Bottom Filling |
| 1500mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Max Wattage | 45W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.3ohm, 0.6ohm |
| Height | 12 |
| Weight | 0.137 |
| length | 3.2 |
| Width | 2.3 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Mystic Red |
Lost Vape Thelema Mini Kit Pink Survivor
£27.99| Weight | 0.137 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 2.3 × 12 cm |
| Manufacturer | Lost Vape |
| Hardware Brand | Thelema Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Bottom Filling |
| 1500mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Max Wattage | 45W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.3ohm, 0.6ohm |
| Height | 12 |
| Weight | 0.137 |
| length | 3.2 |
| Width | 2.3 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Pink Survivor |
Lost Vape Thelema Mini Kit Selva Silver
£27.99| Weight | 0.137 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 2.3 × 12 cm |
| Manufacturer | Lost Vape |
| Hardware Brand | Thelema Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Bottom Filling |
| 1500mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Max Wattage | 45W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.3ohm, 0.6ohm |
| Height | 12 |
| Weight | 0.137 |
| length | 3.2 |
| Width | 2.3 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Selva Silver |
Lost Vape Ultra Boost Lite L1 Coils (Pack Of 5) 0.4Ohm
£9.99| Manufacturer | Lost Vape |
|---|---|
| Hardware Brand | Ultra Boost |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Coil Resistance | 0.4ohm |
| Pack Size | 5 Pack |
| Hardware Type | Coils |
Lost Vape Ultra Boost Lite L3 Coils (Pack Of 5) 0.8Ohm
£9.99| Manufacturer | Lost Vape |
|---|---|
| Hardware Brand | Ultra Boost |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Coil Resistance | 0.8ohm |
| Pack Size | 5 Pack |
| Hardware Type | Coils |
Lost Vape Ultra Boost Pro Coils (Pack Of 3) P1 0.15Ohm
£9.99| Manufacturer | Lost Vape |
|---|---|
| Hardware Brand | Ultra Boost |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL |
| Coil Resistance | 0.15ohm |
| Pack Size | 3 Pack |
| Hardware Type | Coils |
Lost Vape Ultra Boost Pro Coils (Pack Of 3) P3 0.3Ohm
£9.99| Manufacturer | Lost Vape |
|---|---|
| Hardware Brand | Ultra Boost |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL |
| Coil Resistance | 0.3ohm |
| Pack Size | 3 Pack |
| Hardware Type | Coils |
Nevoks Feelin Mini Replacement Pods 2 Pack
£4.99| Dimensions | 2 × 4 × 8 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Nevoks |
| Hardware Brand | Feelin Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Side Filling |
| Coil Resistance | 0.8ohm |
| Pack Size | 2 Pack |
| Height | 8 |
| Weight | |
| length | 2 |
| Width | 4 |
| Hardware Type | Pods |