MTL
Oreco Model Y Kit Gunmetal
£14.99| Manufacturer | Oreco |
|---|---|
| Hardware Brand | Model Y |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Airflow Control, Leak Proof |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 30W |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Pod Kit, Starter Kit |
| 1350mAh | |
| Colour | Gunmetal |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |