RDTL
Steam Crave Meson Replacement Pods (Pack Of 3) 0.6Ohm
£9.99| Manufacturer | Steam Crave |
|---|---|
| Hardware Brand | Meson |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 3.5ml |
| Tank Features | Airflow Control, Side Filling |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Coil Resistance | 0.6ohm |
| Pack Size | 3 Pack |
| Weight | |
| Hardware Type | Coils |
Steam Crave Meson Replacement Pods (Pack Of 3) 0.8Ohm
£9.99| Manufacturer | Steam Crave |
|---|---|
| Hardware Brand | Meson |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 3.5ml |
| Tank Features | Airflow Control, Side Filling |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Coil Resistance | 0.8ohm |
| Pack Size | 3 Pack |
| Weight | |
| Hardware Type | Coils |
Steam Crave Meson RTA Black
£29.99| Dimensions | 5.9 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Meson RTA |
| Coil Type | Single Coil |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, RDTL |
| Tank Capacity | 6ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leak Proof, Top Fill |
| Pack Size | Single |
| Height | 5.9 |
| Weight | |
| Diameter | 2.5 |
| Colour | Black |
Steam Crave Meson RTA Gunmetal
£29.99| Dimensions | 5.9 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Meson RTA |
| Coil Type | Single Coil |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, RDTL |
| Tank Capacity | 6ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leak Proof, Top Fill |
| Pack Size | Single |
| Height | 5.9 |
| Weight | |
| Diameter | 2.5 |
| Colour | Gunmetal |
Steam Crave Meson RTA Stainless Steel
£29.99| Dimensions | 5.9 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Meson RTA |
| Coil Type | Single Coil |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, RDTL |
| Tank Capacity | 6ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leak Proof, Top Fill |
| Pack Size | Single |
| Height | 5.9 |
| Weight | |
| Diameter | 2.5 |
| Colour | Stainless Steel |
Steam Crave Titan V2 RDTA Black
£36.80| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.75 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Titan V2 |
| Coil Type | Dual, Mesh, Single |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 20ml |
| Tank Features | Bottom Airflow, Leak Proof |
| Pack Size | Single |
| Hardware Type | Tank |
| Colour | Black |
Steam Crave Titan V2 RDTA Gunmetal
£36.80| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.75 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Titan V2 |
| Coil Type | Dual, Mesh, Single |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 20ml |
| Tank Features | Bottom Airflow, Leak Proof |
| Pack Size | Single |
| Hardware Type | Tank |
| Colour | Gunmetal |
Steam Crave Titan V2 RDTA Silver
£36.80| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.75 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Titan V2 |
| Coil Type | Dual, Mesh, Single |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 20ml |
| Tank Features | Bottom Airflow, Leak Proof |
| Pack Size | Single |
| Hardware Type | Tank |
| Colour | Silver |
Uwell Caliburn G Coil (Pack Of 4) 0.8Ohm
£11.99| Manufacturer | Uwell |
|---|---|
| Hardware Brand | Caliburn G |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | RDTL |
| Coil Resistance | 0.8ohm |
| Pack Size | 4 Pack |
| Hardware Type | Coils |