0.067
FreeMax Gemm Pod Kit Black
Original price was: £14.99.£7.99Current price is: £7.99.| Weight | 0.067 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.4 × 2.5 × 12.1 cm |
| Manufacturer | Freemax |
| Hardware Brand | Gemm |
| Coil Type | SS904L |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leak Proof |
| 1300mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | Micro-USB |
| Pod Coil Type | Stainless Steel |
| Max Wattage | 25W |
| Min Wattage | 12W |
| Coil Resistance | 0.5ohm, 1.0ohm |
| Wire Type (Alloy) | SS904L |
| Height | 12.1 |
| Weight | 0.067 |
| length | 2.4 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Black |
FreeMax Gemm Pod Kit Blue
Original price was: £14.99.£7.99Current price is: £7.99.| Weight | 0.067 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.4 × 2.5 × 12.1 cm |
| Manufacturer | Freemax |
| Hardware Brand | Gemm |
| Coil Type | SS904L |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leak Proof |
| 1300mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | Micro-USB |
| Pod Coil Type | Stainless Steel |
| Max Wattage | 25W |
| Min Wattage | 12W |
| Coil Resistance | 0.5ohm, 1.0ohm |
| Wire Type (Alloy) | SS904L |
| Height | 12.1 |
| Weight | 0.067 |
| length | 2.4 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Blue |