0.196
Uwell Crown 5 Kit Black
£45.99| Weight | 0.196 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 5.2 × 13.8 cm |
| Manufacturer | Uwell |
| Hardware Brand | Crown 5 |
| Coil Type | Dual Coil |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Self Cleaning Technology, Top Fill |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 18650 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 200W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.23ohm, 0.3ohm |
| Wire Type (Alloy) | Stainless Steel |
| Height | 13.8 |
| Weight | 0.196 |
| length | 2.5 |
| Width | 5.2 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Black |