2.8
Steam Crave Hadron Lite Advanced Combo Kit Gunmetal Meson Edition
£89.99| Weight | 0.231 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.3 × 2.8 × 10.6 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Hadron Lite Advanced |
| Coil Type | Single |
| Tank Capacity | 5ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leak Proof, Top Fill |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650, Single 20700, Single 21700 |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Height | 10.6 |
| Weight | 0.231 |
| length | 5.3 |
| Width | 2.8 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit, Rebuildable Kit |
| Colour | Gunmetal |
Steam Crave Titan Dual Series Mesh Deck Kit
£10.99| Weight | 0.0274 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 2.8 × 2.35 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Titan |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Height | 2.35 |
| Weight | 0.0274 |
| length | 2.8 |
| Width | 2.8 |