Dual 21700
Dovpo Odin V2 Mod Matte Black
£79.99| Manufacturer | Dovpo |
|---|---|
| Hardware Brand | Odin V2 |
| Battery Size | Dual 18650, Dual 21700 |
| Min Wattage | 0.5W |
| Max Wattage | 200W |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Matte Black |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | External |
Dovpo Odin V2 Mod Satin Blue
£79.99| Manufacturer | Dovpo |
|---|---|
| Hardware Brand | Odin V2 |
| Battery Size | Dual 18650, Dual 21700 |
| Min Wattage | 0.5W |
| Max Wattage | 200W |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Satin Blue |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | External |
Dovpo Odin V2 Mod Satin Gunmetal
£79.99| Manufacturer | Dovpo |
|---|---|
| Hardware Brand | Odin V2 |
| Battery Size | Dual 18650, Dual 21700 |
| Min Wattage | 0.5W |
| Max Wattage | 200W |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Satin Gunmetal |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | External |
Dovpo Odin V2 Mod Satin Purple
£79.99| Manufacturer | Dovpo |
|---|---|
| Hardware Brand | Odin V2 |
| Battery Size | Dual 18650, Dual 21700 |
| Min Wattage | 0.5W |
| Max Wattage | 200W |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Satin Purple |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | External |
Steam Crave Hadron 220W Mod Black
£79.99| Weight | 0.202 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.8 × 4.8 × 9.9 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Hadron |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 21700 |
| Max Wattage | 220W |
| Min Wattage | 1W |
| Mod Features | Advanced Yihi SX490 chipset, Dual 21700 cells for strong power, Variable voltage adjustment, Various protections for safe vape |
| Height | 9.9 |
| Weight | 0.202 |
| length | 3.8 |
| Width | 4.8 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Black |
Steam Crave Hadron 220W Mod Gunmetal
£79.99| Weight | 0.202 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.8 × 4.8 × 9.9 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Hadron |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 21700 |
| Max Wattage | 220W |
| Min Wattage | 1W |
| Mod Features | Advanced Yihi SX490 chipset, Dual 21700 cells for strong power, Variable voltage adjustment, Various protections for safe vape |
| Height | 9.9 |
| Weight | 0.202 |
| length | 3.8 |
| Width | 4.8 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Gunmetal |
Steam Crave Ragnar Premium Combo Kit Black
£129.99| Weight | 0.07 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.8 × 4.8 × 15.7 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Ragnar Premium |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 18ml |
| Tank Features | Bottom Airflow, Leak Proof |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 21700 |
| Max Wattage | 220W |
| Min Wattage | 5W |
| Height | 15.7 |
| Weight | 0.07 |
| length | 3.8 |
| Width | 4.8 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit, Rebuildable Kit |
| Colour | Black |
Steam Crave Ragnar Premium Combo Kit Gunmetal
£129.99| Weight | 0.07 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.8 × 4.8 × 15.7 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Ragnar Premium |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 18ml |
| Tank Features | Bottom Airflow, Leak Proof |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 21700 |
| Max Wattage | 220W |
| Min Wattage | 5W |
| Height | 15.7 |
| Weight | 0.07 |
| length | 3.8 |
| Width | 4.8 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit, Rebuildable Kit |
| Colour | Gunmetal |
Vaporesso Armour Max Kit Camo Brown
£54.99| Weight | 0.297 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.4 × 5.7 × 15 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Armour Max |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Leak Proof, Top Fill |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 18650, Dual 21700 |
| Max Wattage | 220W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.2ohm, 0.4ohm |
| Height | 15 |
| Weight | 0.297 |
| length | 3.4 |
| Width | 5.7 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Camo Brown |
Discover our vape devices that require dual 21700 batteries. These devices offer powerful, long-lasting performance, ideal for vapers seeking enhanced power and durability. Designed for ease of use and maximum efficiency, they deliver a superior vaping experience with every puff. Compatible with both MTL and DTL styles, our dual 21700 battery devices ensure consistent vapour production and rich flavour. Explore our range and find the perfect device to elevate your vaping experience today!