Single 18650
Geekvape Aegis Solo 2 S100 Kit Black
Original price was: £44.99.£39.99Current price is: £39.99.| Weight | 0.188 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3.9 × 14 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Solo 2 S100 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Top To Bottom Airflow |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.25ohm, 0.2ohm |
| Height | 14 |
| Weight | 0.188 |
| length | 3 |
| Width | 3.9 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Black |
Geekvape Aegis Solo 2 S100 Kit Grey
Original price was: £44.99.£19.99Current price is: £19.99.| Weight | 0.188 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3.9 × 14 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Solo 2 S100 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Top To Bottom Airflow |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.25ohm, 0.2ohm |
| Height | 14 |
| Weight | 0.188 |
| length | 3 |
| Width | 3.9 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Grey |
Geekvape Aegis Solo 2 S100 Kit Navy Blue
Original price was: £44.99.£39.99Current price is: £39.99.| Weight | 0.188 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3.9 × 14 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Solo 2 S100 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Top To Bottom Airflow |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.25ohm, 0.2ohm |
| Height | 14 |
| Weight | 0.188 |
| length | 3 |
| Width | 3.9 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Navy Blue |
Geekvape Aegis Solo 2 S100 Kit Rainbow
Original price was: £44.99.£39.99Current price is: £39.99.| Weight | 0.188 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3.9 × 14 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Solo 2 S100 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Top To Bottom Airflow |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.25ohm, 0.2ohm |
| Height | 14 |
| Weight | 0.188 |
| length | 3 |
| Width | 3.9 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Rainbow |
Geekvape Aegis Solo 2 S100 Kit Red
Original price was: £44.99.£39.99Current price is: £39.99.| Weight | 0.188 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3.9 × 14 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Solo 2 S100 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Top To Bottom Airflow |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.25ohm, 0.2ohm |
| Height | 14 |
| Weight | 0.188 |
| length | 3 |
| Width | 3.9 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Red |
Geekvape Aegis Solo 2 S100 Kit Silver
Original price was: £44.99.£19.99Current price is: £19.99.| Weight | 0.188 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3.9 × 14 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Solo 2 S100 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Top To Bottom Airflow |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.25ohm, 0.2ohm |
| Height | 14 |
| Weight | 0.188 |
| length | 3 |
| Width | 3.9 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Silver |
Discover our vape devices that require a single 18650 battery. These devices offer a compact and efficient performance, ideal for both beginners and experienced vapers. Designed for convenience and ease of use, they deliver a satisfying vaping experience with every puff. Suitable for both MTL and DTL styles, our single 18650 battery devices ensure smooth vapour production and rich flavour. Explore our selection and find the perfect device to elevate your vaping experience today!