0.35ohm
Vaporesso Moti X Mini Pod Kit Aegean Blue
Original price was: £17.99.£9.99Current price is: £9.99.| Weight | 0.054 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.54 × 2.54 × 7.33 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Moti X Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1150mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 29W |
| Min Wattage | 10W |
| Coil Resistance | 0.35ohm |
| Height | 7.33 |
| Weight | 0.054 |
| length | 2.54 |
| Width | 2.54 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Aegean Blue |
Vaporesso Moti X Mini Pod Kit Aurora Green
Original price was: £17.99.£9.99Current price is: £9.99.| Weight | 0.054 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.54 × 2.54 × 7.33 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Moti X Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1150mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 29W |
| Min Wattage | 10W |
| Coil Resistance | 0.35ohm |
| Height | 7.33 |
| Weight | 0.054 |
| length | 2.54 |
| Width | 2.54 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Aurora Green |
Vaporesso Moti X Mini Pod Kit Galaxy Silver
Original price was: £17.99.£9.99Current price is: £9.99.| Weight | 0.054 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.54 × 2.54 × 7.33 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Moti X Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1150mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 29W |
| Min Wattage | 10W |
| Coil Resistance | 0.35ohm |
| Height | 7.33 |
| Weight | 0.054 |
| length | 2.54 |
| Width | 2.54 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Galaxy Silver |
Vaporesso Moti X Mini Pod Kit Gunmetal Gray
Original price was: £17.99.£9.99Current price is: £9.99.| Weight | 0.054 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.54 × 2.54 × 7.33 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Moti X Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1150mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 29W |
| Min Wattage | 10W |
| Coil Resistance | 0.35ohm |
| Height | 7.33 |
| Weight | 0.054 |
| length | 2.54 |
| Width | 2.54 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Gunmetal Gray |
Vaporesso Moti X Mini Pod Kit Mystic Purple
Original price was: £17.99.£9.99Current price is: £9.99.| Weight | 0.054 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.54 × 2.54 × 7.33 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Moti X Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1150mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 29W |
| Min Wattage | 10W |
| Coil Resistance | 0.35ohm |
| Height | 7.33 |
| Weight | 0.054 |
| length | 2.54 |
| Width | 2.54 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Mystic Purple |
Vaporesso Moti X Mini Pod Kit Space Gray
Original price was: £17.99.£9.99Current price is: £9.99.| Weight | 0.054 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.54 × 2.54 × 7.33 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Moti X Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1150mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 29W |
| Min Wattage | 10W |
| Coil Resistance | 0.35ohm |
| Height | 7.33 |
| Weight | 0.054 |
| length | 2.54 |
| Width | 2.54 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Space Gray |
The 0.35ohm coil delivers smooth, flavourful draws and dense vapour, ideal for sub-ohm vaping enthusiasts. Perfectly suited for high VG e-liquids, it heats quickly and ensures consistent performance. Great for vapers seeking a balanced experience with satisfying clouds and rich, bold flavour in every puff.