Grey
Geekvape Aegis Mini 2 M100 Kit Grey
£45.99| Weight | 0.187 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.7 × 3.7 × 14 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Mini 2 M100 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Top To Bottom Airflow |
| 2500mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.2ohm, 0.6ohm |
| Wire Type (Alloy) | NI80 |
| Height | 14 |
| Weight | 0.187 |
| length | 2.7 |
| Width | 3.7 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Grey |
Geekvape Aegis Solo 2 S100 Kit Grey
Original price was: £44.99.£19.99Current price is: £19.99.| Weight | 0.188 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3.9 × 14 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Solo 2 S100 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Top To Bottom Airflow |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.25ohm, 0.2ohm |
| Height | 14 |
| Weight | 0.188 |
| length | 3 |
| Width | 3.9 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Grey |
Smok Nord 5 80W Kit Grey
Original price was: £25.99.£16.99Current price is: £16.99.| Weight | 0.107 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 3.4 × 11 cm |
| Manufacturer | Smok |
| Hardware Brand | Nord 5 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Side Filling |
| 2000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.23ohm |
| Height | 11 |
| Weight | 0.107 |
| length | 2.5 |
| Width | 3.4 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Grey |