Light Silver
Vaporesso Gen 80s Kit Light Silver
£34.99| Weight | 0.135 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 3.4 × 14 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Gen 80s |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650 |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.3ohm |
| Height | 14 |
| Weight | 0.135 |
| length | 2.5 |
| Width | 3.4 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Light Silver |