2.3
Steam Crave Classic RTA Black
£24.99| Weight | 0.0601 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4.88 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Classic MTL RTA |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 3.5ml |
| Tank Features | Side Airflow, Top Fill |
| Pack Size | Single |
| Height | 4.88 |
| Weight | 0.0601 |
| Diameter | 2.3 |
| Colour | Black |
Steam Crave Classic RTA Stainless
£24.99| Weight | 0.0601 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4.88 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Classic MTL RTA |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 3.5ml |
| Tank Features | Side Airflow, Top Fill |
| Pack Size | Single |
| Height | 4.88 |
| Weight | 0.0601 |
| Diameter | 2.3 |
| Colour | Stainless |
Steam Crave Mini Robot Combo MTL Kit Black
£39.99| Weight | 0.092 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12.73 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Mini Robot |
| Coil Type | Single Coil |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 3ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leak Proof, Top Fill |
| Battery Type | External |
| Charging Type | External |
| Battery Size | Single 18650 |
| Height | 12.73 |
| Weight | 0.092 |
| Diameter | 2.3 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit, Rebuildable Kit |
| Colour | Black |
Steam Crave Mini Robot Combo MTL Kit Stainless
£39.99| Weight | 0.092 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12.73 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Mini Robot |
| Coil Type | Single Coil |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 3ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leak Proof, Top Fill |
| Battery Type | External |
| Charging Type | External |
| Battery Size | Single 18650 |
| Height | 12.73 |
| Weight | 0.092 |
| Diameter | 2.3 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit, Rebuildable Kit |
| Colour | Stainless |