Showing all 7 results
| Weight | 0.049 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 2.5 × 10.9 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Meson |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 3.5ml |
| Tank Features | Airflow Control, Side Filling |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Max Wattage | 25W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm, 1.0ohm, 1.2ohm |
| Height | 10.9 |
| Weight | 0.049 |
| length | 1.5 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Black |
| Weight | 0.049 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 2.5 × 10.9 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Meson |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 3.5ml |
| Tank Features | Airflow Control, Side Filling |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Max Wattage | 25W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm, 1.0ohm, 1.2ohm |
| Height | 10.9 |
| Weight | 0.049 |
| length | 1.5 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Blue Pink |
| Weight | 0.049 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 2.5 × 10.9 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Meson |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 3.5ml |
| Tank Features | Airflow Control, Side Filling |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Max Wattage | 25W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm, 1.0ohm, 1.2ohm |
| Height | 10.9 |
| Weight | 0.049 |
| length | 1.5 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Blue Red |
| Weight | 0.049 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 2.5 × 10.9 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Meson |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 3.5ml |
| Tank Features | Airflow Control, Side Filling |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Max Wattage | 25W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm, 1.0ohm, 1.2ohm |
| Height | 10.9 |
| Weight | 0.049 |
| length | 1.5 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Golden Green |
| Weight | 0.049 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 2.5 × 10.9 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Meson |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 3.5ml |
| Tank Features | Airflow Control, Side Filling |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Max Wattage | 25W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm, 1.0ohm, 1.2ohm |
| Height | 10.9 |
| Weight | 0.049 |
| length | 1.5 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Purple Blue |
| Weight | 0.049 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 2.5 × 10.9 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Meson |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 3.5ml |
| Tank Features | Airflow Control, Side Filling |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Max Wattage | 25W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm, 1.0ohm, 1.2ohm |
| Height | 10.9 |
| Weight | 0.049 |
| length | 1.5 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Silver |
| Weight | 0.031 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.17 × 2.13 × 10.9 cm |
| Manufacturer | Uwell |
| Hardware Brand | Caliburn A3 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 520mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 13W |
| Min Wattage | 13W |
| Coil Resistance | 1.0ohm |
| Height | 10.9 |
| Weight | 0.031 |
| length | 1.17 |
| Width | 2.13 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Black |
No account yet?
Create an AccountIn order to access our website, we ask that you confirm you are at least 18 years old. Your compliance ensures a safe and appropriate browsing experience. Thank you for your understanding and cooperation.
Your access is restricted because you have stated you are not of the correct age to view our products or services.