13
Geekvape Aegis Legend 3 Kit Rainbow
Original price was: £45.99.£34.99Current price is: £34.99.| Weight | 247 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8.1 × 13 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Legend 3 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Easy Refill, Top Airflow |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 18650 |
| Max Wattage | 200W |
| Min Wattage | 1W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.4ohm |
| Height | 13 |
| Weight | 247g |
| length | 8 |
| Width | 8.1 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Rainbow |
Geekvape Aegis Legend 3 Kit Red
Original price was: £45.99.£34.99Current price is: £34.99.| Weight | 247 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8.1 × 13 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Legend 3 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Easy Refill, Top Airflow |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 18650 |
| Max Wattage | 200W |
| Min Wattage | 1W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.4ohm |
| Height | 13 |
| Weight | 247g |
| length | 8 |
| Width | 8.1 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Red |
Geekvape Aegis Legend 3 Kit Titanium Gray
Original price was: £45.99.£34.99Current price is: £34.99.| Weight | 247 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8.1 × 13 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Legend 3 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Easy Refill, Top Airflow |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 18650 |
| Max Wattage | 200W |
| Min Wattage | 1W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.4ohm |
| Height | 13 |
| Weight | 247g |
| length | 8 |
| Width | 8.1 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Titanium Gray |
Vaporesso XROS Replacement Pods (Pack Of 4) 0.4Ohm
£9.99| Dimensions | 2 × 5 × 13 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | XROS |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Coil Resistance | 0.4ohm |
| Pack Size | 4 Pack |
| Height | 13 |
| Weight | |
| length | 2 |
| Width | 5 |
| Hardware Type | Pods |
Vaporesso XROS Replacement Pods (Pack Of 4) 0.6Ohm
£9.99| Dimensions | 2 × 5 × 13 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | XROS |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Coil Resistance | 0.6ohm |
| Pack Size | 4 Pack |
| Height | 13 |
| Weight | |
| length | 2 |
| Width | 5 |
| Hardware Type | Pods |
Vaporesso XROS Replacement Pods (Pack Of 4) 0.8Ohm
£9.99| Dimensions | 2 × 5 × 13 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | XROS |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Coil Resistance | 0.8ohm |
| Pack Size | 4 Pack |
| Height | 13 |
| Weight | |
| length | 2 |
| Width | 5 |
| Hardware Type | Pods |
Vaporesso XROS Replacement Pods (Pack Of 4) 1.2Ohm
£9.99| Dimensions | 2 × 5 × 13 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | XROS |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Coil Resistance | 1.2ohm |
| Pack Size | 4 Pack |
| Height | 13 |
| Weight | |
| length | 2 |
| Width | 5 |
| Hardware Type | Pods |
VooPoo Drag S Pro Kit California Orange
Original price was: £37.99.£29.99Current price is: £29.99.| Weight | 0.174 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 3.4 × 13 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Drag S Pro |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 3000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.3ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 13 |
| Weight | 0.174 |
| length | 2.8 |
| Width | 3.4 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | California Orange |
VooPoo Drag S Pro Kit Classic Black
Original price was: £37.99.£29.99Current price is: £29.99.| Weight | 0.174 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 3.4 × 13 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Drag S Pro |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 3000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.3ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 13 |
| Weight | 0.174 |
| length | 2.8 |
| Width | 3.4 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Classic Black |
VooPoo Drag S Pro Kit Garda Blue
Original price was: £37.99.£29.99Current price is: £29.99.| Weight | 0.174 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 3.4 × 13 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Drag S Pro |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 3000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.3ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 13 |
| Weight | 0.174 |
| length | 2.8 |
| Width | 3.4 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Garda Blue |
VooPoo Drag S Pro Kit Mystic Red
Original price was: £37.99.£29.99Current price is: £29.99.| Weight | 0.174 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 3.4 × 13 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Drag S Pro |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 3000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.3ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 13 |
| Weight | 0.174 |
| length | 2.8 |
| Width | 3.4 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Mystic Red |
VooPoo Drag S Pro Kit Sahara Brown
Original price was: £37.99.£29.99Current price is: £29.99.| Weight | 0.174 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 3.4 × 13 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Drag S Pro |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 3000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 80W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.3ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 13 |
| Weight | 0.174 |
| length | 2.8 |
| Width | 3.4 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Sahara Brown |