9
Geekvape Aegis Boost 3.7ml Replacement Pods (Pack Of 2)
£7.99| Dimensions | 3 × 5 × 9 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Boost |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Pack Size | 2 Pack |
| Height | 9 |
| Weight | |
| length | 3 |
| Width | 5 |
| Hardware Type | Pods |
Geekvape Aegis G Coil (Pack Of 5) 0.6ohm
£12.99| Dimensions | 2 × 5 × 9 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis G |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL |
| Coil Resistance | 0.6ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Pack Size | 5 Pack |
| Height | 9 |
| Weight | |
| length | 2 |
| Width | 5 |
| Hardware Type | Coils |
Vaporesso LUXE X Pod 5ml (Pack Of 2) 0.4Ohm
£5.99| Dimensions | 3 × 5 × 9 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | LUXE X |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Coil Resistance | 0.4ohm |
| Pack Size | 2 Pack |
| Height | 9 |
| Weight | |
| length | 3 |
| Width | 5 |
| Hardware Type | Pods |
| Variation | LUXE X 0.4Ohm |
Vaporesso LUXE X Pod 5ml (Pack Of 2) 0.8Ohm
£5.99| Dimensions | 3 × 5 × 9 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | LUXE X |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Coil Resistance | 0.8ohm |
| Pack Size | 2 Pack |
| Height | 9 |
| Weight | |
| length | 3 |
| Width | 5 |
| Hardware Type | Pods |
| Variation | LUXE X 0.8Ohm |
Voopoo Drag M100s Mod Antique Brass & Padauk
Original price was: £39.99.£32.99Current price is: £32.99.| Weight | 0.139 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.7 × 3 × 9 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Drag M100s |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650, Single 21700 |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Mod Features | Display Screen, Temperature Control, Variable Wattage |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.2ohm |
| Height | 9 |
| Weight | 0.139 |
| length | 3.7 |
| Width | 3 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Antique Brass & Padauk |
Voopoo Drag M100s Mod Black & Dark wood
Original price was: £39.99.£32.99Current price is: £32.99.| Weight | 0.139 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.7 × 3 × 9 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Drag M100s |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650, Single 21700 |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Mod Features | Display Screen, Temperature Control, Variable Wattage |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.2ohm |
| Height | 9 |
| Weight | 0.139 |
| length | 3.7 |
| Width | 3 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Black & dark wood |
Voopoo Drag M100s Mod Red & Black
Original price was: £39.99.£32.99Current price is: £32.99.| Weight | 0.139 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.7 × 3 × 9 cm |
| Manufacturer | Voopoo |
| Hardware Brand | Drag M100s |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650, Single 21700 |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Mod Features | Display Screen, Temperature Control, Variable Wattage |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.2ohm |
| Height | 9 |
| Weight | 0.139 |
| length | 3.7 |
| Width | 3 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Red & Black |