Dovpo Ayce Pro Pod Kit Nacre Dark Blue
| Weight | 0.07 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.4 × 2.5 × 12 cm |
| Manufacturer | Dovpo |
| Hardware Brand | Ayce Pro |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Leak Proof, Top Fill |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Max Wattage | 30W |
| Min Wattage | 15W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 12 |
| Weight | 0.07 |
| length | 1.4 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Nacre Dark Blue |
Dovpo Ayce Pro Pod Kit Nacre Blue
| Weight | 0.07 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.4 × 2.5 × 12 cm |
| Manufacturer | Dovpo |
| Hardware Brand | Ayce Pro |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Leak Proof, Top Fill |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Max Wattage | 30W |
| Min Wattage | 15W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 12 |
| Weight | 0.07 |
| length | 1.4 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Nacre Blue |
Dovpo Ayce Pro Pod Kit Nacre Black
| Weight | 0.07 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.4 × 2.5 × 12 cm |
| Manufacturer | Dovpo |
| Hardware Brand | Ayce Pro |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Leak Proof, Top Fill |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Max Wattage | 30W |
| Min Wattage | 15W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 12 |
| Weight | 0.07 |
| length | 1.4 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Nacre Black |
Dovpo Ayce Pro Pod Kit Nacre Silver
| Weight | 0.07 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.4 × 2.5 × 12 cm |
| Manufacturer | Dovpo |
| Hardware Brand | Ayce Pro |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Leak Proof, Top Fill |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 30W |
| Min Wattage | 13W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 12 |
| Weight | 0.07 |
| length | 1.4 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Nacre Silver |
Dovpo Ayce Pro Pod Kit Nacre Red
| Weight | 0.07 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.4 × 2.5 × 12 cm |
| Manufacturer | Dovpo |
| Hardware Brand | Ayce Pro |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Leak Proof, Top Fill |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 30W |
| Min Wattage | 13W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 12 |
| Weight | 0.07 |
| length | 1.4 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Nacre Red |
Dovpo Ayce Pro Pod Kit Nacre Sunset Sky
| Weight | 0.07 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.4 × 2.5 × 12 cm |
| Manufacturer | Dovpo |
| Hardware Brand | Ayce Pro |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Leak Proof, Top Fill |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 30W |
| Min Wattage | 13W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 12 |
| Weight | 0.07 |
| length | 1.4 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Nacre Sunset Sky |
Dovpo Ayce Pro Pod Kit Nacre Pink
| Weight | 0.07 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.4 × 2.5 × 12 cm |
| Manufacturer | Dovpo |
| Hardware Brand | Ayce Pro |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Leak Proof, Top Fill |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 30W |
| Min Wattage | 13W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 12 |
| Weight | 0.07 |
| length | 1.4 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Nacre Pink |
Dovpo Ayce Pro Pod Kit Nacre Gold
| Weight | 0.07 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.4 × 2.5 × 12 cm |
| Manufacturer | Dovpo |
| Hardware Brand | Ayce Pro |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Leak Proof, Top Fill |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 30W |
| Min Wattage | 13W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 12 |
| Weight | 0.07 |
| length | 1.4 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Nacre Gold |
Dovpo Ayce Pro Pod Kit Black Carbon
| Weight | 0.07 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.4 × 2.5 × 12 cm |
| Manufacturer | Dovpo |
| Hardware Brand | Ayce Pro |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Leak Proof, Top Fill |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 30W |
| Min Wattage | 13W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 12 |
| Weight | 0.07 |
| length | 1.4 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Black Carbon |
Dovpo Ayce Mini 2 Kit Lemon Green
| Manufacturer | Dovpo |
|---|---|
| Hardware Brand | Ayce Mini 2 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Easy Refill, Leakproof |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| 1000mAh | |
| Colour | Lemon Green |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Dovpo Ayce Mini 2 Kit Ember Red
| Manufacturer | Dovpo |
|---|---|
| Hardware Brand | Ayce Mini 2 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Easy Refill, Leakproof |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| 1000mAh | |
| Colour | Ember Red |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Dovpo Ayce Mini 2 Kit Peacock Blue
| Manufacturer | Dovpo |
|---|---|
| Hardware Brand | Ayce Mini 2 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Easy Refill, Leakproof |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| 1000mAh | |
| Colour | Peacock Blue |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Dovpo Ayce Mini 2 Kit Black Carbon
Rated 5.00 out of 5
(1)
| Manufacturer | Dovpo |
|---|---|
| Hardware Brand | Ayce Mini 2 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Easy Refill, Leakproof |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| 1000mAh | |
| Colour | Black Carbon |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Dovpo Ayce Mini 2 Kit Navy Blue
| Manufacturer | Dovpo |
|---|---|
| Hardware Brand | Ayce Mini 2 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Easy Refill, Leakproof |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| 1000mAh | |
| Colour | Navy Blue |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Dovpo Ayce Mini 2 Kit Midnight Black
| Manufacturer | Dovpo |
|---|---|
| Hardware Brand | Ayce Mini 2 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Easy Refill, Leakproof |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| 1000mAh | |
| Colour | Midnight Black |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Dovpo Ayce Mini 2 Kit Purple Pink
| Manufacturer | Dovpo |
|---|---|
| Hardware Brand | Ayce Mini 2 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Easy Refill, Leakproof |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| 1000mAh | |
| Colour | Purple Pink |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Dovpo Ayce Mini 2 Kit Sunset Sky
| Manufacturer | Dovpo |
|---|---|
| Hardware Brand | Ayce Mini 2 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Easy Refill, Leakproof |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| 1000mAh | |
| Colour | Sunset Sky |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Dovpo Ayce XL Device Summer Oasis
£11.99| Manufacturer | Dovpo |
|---|---|
| Hardware Brand | Ayce X |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 12ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Disposable Brand | Dovpo |
| Puff Count | 10000 |
| Hardware Type | Disposable |
| Variation | Summer Oasis |
| 2000mAh | |
| Pack Size | Single |
Dovpo Ayce XL Device Strawberry Watermelon Bubblegum
£11.99| Manufacturer | Dovpo |
|---|---|
| Hardware Brand | Ayce X |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 12ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Disposable Brand | Dovpo |
| Puff Count | 10000 |
| Hardware Type | Disposable |
| Variation | Strawberry Watermelon Bubblegum |
| 2000mAh | |
| Pack Size | Single |
Dovpo Ayce XL Device Mr Blue
£11.99| Manufacturer | Dovpo |
|---|---|
| Hardware Brand | Ayce X |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 12ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Disposable Brand | Dovpo |
| Puff Count | 10000 |
| Hardware Type | Disposable |
| Variation | Mr Blue |
| 2000mAh | |
| Pack Size | Single |