Dovpo Ayce X Device Cherry Ice
| Manufacturer | Dovpo |
|---|---|
| Hardware Brand | Ayce X |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 12ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Disposable Brand | Dovpo |
| Puff Count | 7500 |
| Hardware Type | Big Bars |
| Variation | Cherry Ice |
| 850mAh | |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pack Size | Single |
Dovpo Ayce X Device Pineapple Ice
| Manufacturer | Dovpo |
|---|---|
| Hardware Brand | Ayce X |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 12ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Disposable Brand | Dovpo |
| Puff Count | 7500 |
| Hardware Type | Big Bars |
| Variation | Pineapple Ice |
| 850mAh | |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pack Size | Single |
Dovpo Ayce X Device Sour Apple
| Manufacturer | Dovpo |
|---|---|
| Hardware Brand | Ayce X |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 12ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Disposable Brand | Dovpo |
| Puff Count | 7500 |
| Hardware Type | Big Bars |
| Variation | Sour Apple |
| 850mAh | |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pack Size | Single |
Dovpo Ayce X Device Mr Blue
| Manufacturer | Dovpo |
|---|---|
| Hardware Brand | Ayce X |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 12ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Disposable Brand | Dovpo |
| Puff Count | 7500 |
| Hardware Type | Big Bars |
| Variation | Mr Blue |
| 850mAh | |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pack Size | Single |
Dovpo Ayce X Device Strawberry Watermelon Bubblegum
| Manufacturer | Dovpo |
|---|---|
| Hardware Brand | Ayce X |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 12ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Disposable Brand | Dovpo |
| Puff Count | 7500 |
| Hardware Type | Big Bars |
| Variation | Strawberry Watermelon Bubblegum |
| 850mAh | |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pack Size | Single |
Dovpo Ayce X Device Raspberry Peach
| Manufacturer | Dovpo |
|---|---|
| Hardware Brand | Ayce X |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 12ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Disposable Brand | Dovpo |
| Puff Count | 7500 |
| Hardware Type | Big Bars |
| Variation | Raspberry Peach |
| 850mAh | |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pack Size | Single |
Dovpo Ayce X Device Lucky Seven
| Manufacturer | Dovpo |
|---|---|
| Hardware Brand | Ayce X |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 12ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Disposable Brand | Dovpo |
| Puff Count | 7500 |
| Hardware Type | Big Bars |
| Variation | Lucky Seven |
| 850mAh | |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pack Size | Single |
Dovpo Ayce X Device Lemon and Lime
Rated 3.00 out of 5
(1)
| Manufacturer | Dovpo |
|---|---|
| Hardware Brand | Ayce X |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 12ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Disposable Brand | Dovpo |
| Puff Count | 7500 |
| Hardware Type | Big Bars |
| Variation | Lemon And Lime |
| 850mAh | |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pack Size | Single |
Dovpo Ayce X Device Grape Ice
| Manufacturer | Dovpo |
|---|---|
| Hardware Brand | Ayce X |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 12ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Disposable Brand | Dovpo |
| Puff Count | 7500 |
| Hardware Type | Big Bars |
| Variation | Grape Ice |
| 850mAh | |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pack Size | Single |
Dovpo Ayce X Device Fruit Punch
| Manufacturer | Dovpo |
|---|---|
| Hardware Brand | Ayce X |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 12ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Disposable Brand | Dovpo |
| Puff Count | 7500 |
| Hardware Type | Big Bars |
| Variation | Fruit Punch |
| 850mAh | |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pack Size | Single |
Dovpo Ayce X Device Caribbean Crush
Rated 3.00 out of 5
(1)
| Manufacturer | Dovpo |
|---|---|
| Hardware Brand | Ayce X |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 12ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Disposable Brand | Dovpo |
| Puff Count | 7500 |
| Hardware Type | Big Bars |
| Variation | Caribbean Crush |
| 850mAh | |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pack Size | Single |
Dovpo Ayce X Device Caramel Tobacco
| Manufacturer | Dovpo |
|---|---|
| Hardware Brand | Ayce X |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 12ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Disposable Brand | Dovpo |
| Puff Count | 7500 |
| Hardware Type | Big Bars |
| Variation | Caramel Tobacco |
| 850mAh | |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pack Size | Single |
Dovpo Ayce X Device Blue Sour Raspberry
Rated 5.00 out of 5
(1)
| Manufacturer | Dovpo |
|---|---|
| Hardware Brand | Ayce X |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 12ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Disposable Brand | Dovpo |
| Puff Count | 7500 |
| Hardware Type | Big Bars |
| Variation | Blue Sour Raspberry |
| 850mAh | |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pack Size | Single |
Dovpo Ayce X Device Blue Razz Lemonade
| Manufacturer | Dovpo |
|---|---|
| Hardware Brand | Ayce X |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 12ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Disposable Brand | Dovpo |
| Puff Count | 7500 |
| Hardware Type | Big Bars |
| Variation | Blue Razz lemonade |
| 850mAh | |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pack Size | Single |
Dovpo Ayce X Device Blackcurrant Mango
| Manufacturer | Dovpo |
|---|---|
| Hardware Brand | Ayce X |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 12ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Disposable Brand | Dovpo |
| Puff Count | 7500 |
| Hardware Type | Big Bars |
| Variation | Blackcurrant Mango |
| 850mAh | |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pack Size | Single |
Dovpo Ayce X Device Banana Ice
| Manufacturer | Dovpo |
|---|---|
| Hardware Brand | Ayce X |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 12ml |
| Pod Nic Strength | 20mg |
| Disposable Brand | Dovpo |
| Puff Count | 7500 |
| Hardware Type | Big Bars |
| Variation | Banana Ice |
| 850mAh | |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pack Size | Single |
Dovpo Ayce Mini Pod Kit Nacre Pink
Rated 5.00 out of 5
(3)
| Weight | 0.05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.4 × 2.5 × 10.5 cm |
| Manufacturer | Dovpo |
| Hardware Brand | Ayce Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Leak Proof, Top Fill |
| 1000mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Max Wattage | 25W |
| Min Wattage | 15W |
| Coil Resistance | 0.6ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Height | 10.5 |
| Weight | 0.05 |
| length | 1.4 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Nacre Pink |
Dovpo Ayce Bar 3000 Prefilled Pods (Pack of 2) Cherry Cola
£3.99| Accessories Type | Disposable |
|---|---|
| Disposable Brand | Dovpo |
| Hardware Brand | Ayce Bar 3000 |
| Hardware Type | Big Bars |
| Manufacturer | Dovpo |
| Nicotine | 20mg |
| Pack Size | 2 Pack |
| Puff Count | 750 |
| Tank Capacity | 2ml |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Flavour NameSome ranges have their own unique flavour names | Cherry Cola |
Dovpo Ayce Bar 3000 Prefilled Pods (Pack of 2) Blue Razz Cherry
Rated 3.00 out of 5
(1)
| Accessories Type | Disposable |
|---|---|
| Disposable Brand | Dovpo |
| Hardware Brand | Ayce Bar 3000 |
| Hardware Type | Big Bars |
| Manufacturer | Dovpo |
| Nicotine | 20mg |
| Pack Size | 2 Pack |
| Puff Count | 750 |
| Tank Capacity | 2ml |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Flavour NameSome ranges have their own unique flavour names | Blue Razz Cherry |
Dovpo Ayce Bar 3000 Prefilled Pods (Pack of 2) Mr Blue
£3.99| Accessories Type | Disposable |
|---|---|
| Disposable Brand | Dovpo |
| Hardware Brand | Ayce Bar 3000 |
| Hardware Type | Big Bars |
| Manufacturer | Dovpo |
| Nicotine | 20mg |
| Pack Size | 2 Pack |
| Puff Count | 750 |
| Tank Capacity | 2ml |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Flavour NameSome ranges have their own unique flavour names | Mr Blue |