Ultimate Bar Kit Replacement Pods (Pack Of 2)
Rated 5.00 out of 5
(3)
| Dimensions | 2 × 7 × 7 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Ultimate Bar |
| Hardware Brand | Ultimate Bar Pod |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Coil Resistance | 0.8ohm |
| Height | 7 |
| Weight | |
| length | 2 |
| Width | 7 |
| Hardware Type | Pods |
Ultimate Bar Pod Kit Transparent Black
Rated 0 out of 5
(0)
| Weight | 0.037 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 2.5 × 10 cm |
| Manufacturer | Ultimate Bar |
| Hardware Brand | Ultimate Bar Pod |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 800mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 15W |
| Min Wattage | 15W |
| Coil Resistance | 0.8ohm |
| Height | 10 |
| Weight | 0.037 |
| length | 1.5 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Black |
Ultimate Bar Pod Kit Transparent Blue
Rated 5.00 out of 5
(1)
| Weight | 0.037 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 2.5 × 10 cm |
| Manufacturer | Ultimate Bar |
| Hardware Brand | Ultimate Bar Pod |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 800mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 15W |
| Min Wattage | 15W |
| Coil Resistance | 0.8ohm |
| Height | 10 |
| Weight | 0.037 |
| length | 1.5 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Blue |
Ultimate Bar Pod Kit Transparent Grey
Rated 5.00 out of 5
(5)
| Weight | 0.037 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 2.5 × 10 cm |
| Manufacturer | Ultimate Bar |
| Hardware Brand | Ultimate Bar Pod |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 800mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 15W |
| Min Wattage | 15W |
| Coil Resistance | 0.8ohm |
| Height | 10 |
| Weight | 0.037 |
| length | 1.5 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Grey |
Ultimate Bar Pod Kit Transparent Purple
Rated 0 out of 5
(0)
| Weight | 0.037 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 2.5 × 10 cm |
| Manufacturer | Ultimate Bar |
| Hardware Brand | Ultimate Bar Pod |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 800mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 15W |
| Min Wattage | 15W |
| Coil Resistance | 0.8ohm |
| Height | 10 |
| Weight | 0.037 |
| length | 1.5 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Purple |
Ultimate Bar Pod Kit Transparent Red
Rated 0 out of 5
(0)
| Weight | 0.037 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 2.5 × 10 cm |
| Manufacturer | Ultimate Bar |
| Hardware Brand | Ultimate Bar Pod |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 800mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 15W |
| Min Wattage | 15W |
| Coil Resistance | 0.8ohm |
| Height | 10 |
| Weight | 0.037 |
| length | 1.5 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Red |