Vaporesso
Vaporesso Luxe X3 Kit Fluid Purple
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Vaporesso Luxe X3 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Airflow Control, Leak Proof |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 45W |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 2600mAh | |
| Colour | Fluid Purple |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Luxe X3 Kit Gold Silk
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Vaporesso Luxe X3 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Airflow Control, Leak Proof |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 45W |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 2600mAh | |
| Colour | Gold Silk |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Luxe X3 Kit Grey Silk
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Vaporesso Luxe X3 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Airflow Control, Leak Proof |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 45W |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 2600mAh | |
| Colour | Grey Silk |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Luxe X3 Kit Sheer Pink
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Vaporesso Luxe X3 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Airflow Control, Leak Proof |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 45W |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 2600mAh | |
| Colour | Sheer Pink |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Luxe X3 Kit Sheer Red
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Vaporesso Luxe X3 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Airflow Control, Leak Proof |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 45W |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 2600mAh | |
| Colour | Sheer Red |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Moti X Mini Pod Kit Aegean Blue
Original price was: £17.99.£9.99Current price is: £9.99.| Weight | 0.054 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.54 × 2.54 × 7.33 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Moti X Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1150mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 29W |
| Min Wattage | 10W |
| Coil Resistance | 0.35ohm |
| Height | 7.33 |
| Weight | 0.054 |
| length | 2.54 |
| Width | 2.54 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Aegean Blue |
Vaporesso Moti X Mini Pod Kit Aurora Green
Original price was: £17.99.£9.99Current price is: £9.99.| Weight | 0.054 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.54 × 2.54 × 7.33 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Moti X Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1150mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 29W |
| Min Wattage | 10W |
| Coil Resistance | 0.35ohm |
| Height | 7.33 |
| Weight | 0.054 |
| length | 2.54 |
| Width | 2.54 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Aurora Green |
Vaporesso Moti X Mini Pod Kit Galaxy Silver
Original price was: £17.99.£9.99Current price is: £9.99.| Weight | 0.054 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.54 × 2.54 × 7.33 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Moti X Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1150mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 29W |
| Min Wattage | 10W |
| Coil Resistance | 0.35ohm |
| Height | 7.33 |
| Weight | 0.054 |
| length | 2.54 |
| Width | 2.54 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Galaxy Silver |
Vaporesso Moti X Mini Pod Kit Gunmetal Gray
Original price was: £17.99.£9.99Current price is: £9.99.| Weight | 0.054 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.54 × 2.54 × 7.33 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Moti X Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1150mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 29W |
| Min Wattage | 10W |
| Coil Resistance | 0.35ohm |
| Height | 7.33 |
| Weight | 0.054 |
| length | 2.54 |
| Width | 2.54 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Gunmetal Gray |
Vaporesso Moti X Mini Pod Kit Mystic Purple
Original price was: £17.99.£9.99Current price is: £9.99.| Weight | 0.054 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.54 × 2.54 × 7.33 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Moti X Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1150mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 29W |
| Min Wattage | 10W |
| Coil Resistance | 0.35ohm |
| Height | 7.33 |
| Weight | 0.054 |
| length | 2.54 |
| Width | 2.54 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Mystic Purple |
Vaporesso Moti X Mini Pod Kit Space Gray
Original price was: £17.99.£9.99Current price is: £9.99.| Weight | 0.054 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.54 × 2.54 × 7.33 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Moti X Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 1150mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 29W |
| Min Wattage | 10W |
| Coil Resistance | 0.35ohm |
| Height | 7.33 |
| Weight | 0.054 |
| length | 2.54 |
| Width | 2.54 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Space Gray |
Vaporesso NRG GT Core Coils (Pack Of 3) GT Mesh 0.18 Ohm
£9.49| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | NRG GT Core |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Coil Resistance | 0.18ohm |
| Pack Size | 3 Pack |
| Hardware Type | Coils |
Vaporesso Target 200 Kit iTank 2 Edition Shadow Black
£59.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Target 200 Kit iTank 2 Edition |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Bottom Adjustable Airflow, Top Fill |
| Battery Type | External |
| Charging Type | External, USB Type-C |
| Battery Size | Dual 18650 |
| Max Wattage | 220W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.20ohm, 0.4ohm |
| Height | 14.78 |
| Weight | 154 |
| length | 4.28 |
| Width | 3.3 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Shadow Black |