15W
Showing 41–60 of 79 results
Search all products
Manufacturer
Coil Type
- Mesh 79
Battery Type
- Integrated 79
Max Wattage
Filter by price
Uwell Caliburn A2 Pod Kit 15W Orange
| Weight | 0.032 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.2 × 2.1 × 11 cm |
| Manufacturer | Uwell |
| Hardware Brand | Caliburn A2 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 520mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 15W |
| Min Wattage | 15W |
| Coil Resistance | 0.9ohm |
| Height | 11 |
| Weight | 0.032 |
| length | 1.2 |
| Width | 2.1 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Orange |
Uwell Caliburn G Pod Kit Blue
| Weight | 0.037 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.2 × 2.2 × 11 cm |
| Manufacturer | Uwell |
| Hardware Brand | Caliburn G |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 690mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 15W |
| Min Wattage | 15W |
| Coil Resistance | 0.8ohm, 1.0ohm |
| Height | 11 |
| Weight | 0.037 |
| length | 1.2 |
| Width | 2.2 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Blue |
Uwell Caliburn G Pod Kit Green
| Weight | 0.037 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.2 × 2.2 × 11 cm |
| Manufacturer | Uwell |
| Hardware Brand | Caliburn G |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 690mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 15W |
| Min Wattage | 15W |
| Coil Resistance | 0.8ohm, 1.0ohm |
| Height | 11 |
| Weight | 0.037 |
| length | 1.2 |
| Width | 2.2 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Green |
Uwell Caliburn G Pod Kit Grey
| Weight | 0.037 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.2 × 2.2 × 11 cm |
| Manufacturer | Uwell |
| Hardware Brand | Caliburn G |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 690mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 15W |
| Min Wattage | 15W |
| Coil Resistance | 0.8ohm, 1.0ohm |
| Height | 11 |
| Weight | 0.037 |
| length | 1.2 |
| Width | 2.2 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Grey |
Uwell Caliburn G Pod Kit Red
| Weight | 0.037 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.2 × 2.2 × 11 cm |
| Manufacturer | Uwell |
| Hardware Brand | Caliburn G |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 690mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 15W |
| Min Wattage | 15W |
| Coil Resistance | 0.8ohm, 1.0ohm |
| Height | 11 |
| Weight | 0.037 |
| length | 1.2 |
| Width | 2.2 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Red |
Uwell Caliburn G Pod Kit Rosy Brown
| Weight | 0.037 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.2 × 2.2 × 11 cm |
| Manufacturer | Uwell |
| Hardware Brand | Caliburn G |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| 690mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 15W |
| Min Wattage | 15W |
| Coil Resistance | 0.8ohm, 1.0ohm |
| Height | 11 |
| Weight | 0.037 |
| length | 1.2 |
| Width | 2.2 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit, Vape Pod Kit |
| Colour | Rosy Brown |
Vaporesso Xros 4 Nano Kit Aquamarine
£24.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | XROS 4 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill System |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 1350mAh | |
| Colour | Aquamarine |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Xros 4 Nano Kit Camouflage
£24.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | XROS 4 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill System |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 1350mAh | |
| Colour | Camouflage |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Xros 4 Nano Kit Graphite Black
£24.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | XROS 4 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill System |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 1350mAh | |
| Colour | Graphite Black |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Xros 4 Nano Kit Race Track
£24.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | XROS 4 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill System |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 1350mAh | |
| Colour | Race Track |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Xros 4 Nano Kit Titanium Silver
£24.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | XROS 4 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill System |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 1350mAh | |
| Colour | Titanium Silver |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Xros 4 Nano Kit Twilight Purple
£24.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | XROS 4 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill System |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 1350mAh | |
| Colour | Twilight Purple |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Xros 4 Nano Kit Word-Pop Blue
£24.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | XROS 4 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill System |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 1350mAh | |
| Colour | Word-Pop Blue |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Xros 4 Nano Kit Word-Pop Yellow
£24.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | XROS 4 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill System |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 1350mAh | |
| Colour | Word-Pop Yellow |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Xros 5 Kit Blue Silk
£24.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Xros 5 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill System |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 1500mAh | |
| Colour | Blue Silk |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Xros 5 Kit Carbon Stripe
£24.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Xros 5 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill System |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 1500mAh | |
| Colour | Carbon Stripe |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Xros 5 Kit Coral Red
£24.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Xros 5 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill System |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 1500mAh | |
| Colour | Coral Red |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Xros 5 Kit Cosmic Black
£24.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Xros 5 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill System |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 1500mAh | |
| Colour | Cosmic Black |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Xros 5 Kit Grey Silk
£24.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Xros 5 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill System |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 1500mAh | |
| Colour | Grey Silk |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Xros 5 Kit Jade Green
£24.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Xros 5 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill System |
| Min Wattage | 15W |
| Max Wattage | 30W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 1500mAh | |
| Colour | Jade Green |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |