1W
Geekvape Aegis Legend 3 Kit Rainbow
Original price was: £45.99.£34.99Current price is: £34.99.| Weight | 247 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8.1 × 13 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Legend 3 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Easy Refill, Top Airflow |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 18650 |
| Max Wattage | 200W |
| Min Wattage | 1W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.4ohm |
| Height | 13 |
| Weight | 247g |
| length | 8 |
| Width | 8.1 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Rainbow |
Geekvape Aegis Legend 3 Kit Red
Original price was: £45.99.£34.99Current price is: £34.99.| Weight | 247 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8.1 × 13 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Legend 3 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Easy Refill, Top Airflow |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 18650 |
| Max Wattage | 200W |
| Min Wattage | 1W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.4ohm |
| Height | 13 |
| Weight | 247g |
| length | 8 |
| Width | 8.1 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Red |
Geekvape Aegis Legend 3 Kit Titanium Gray
Original price was: £45.99.£34.99Current price is: £34.99.| Weight | 247 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8.1 × 13 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Legend 3 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Easy Refill, Top Airflow |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 18650 |
| Max Wattage | 200W |
| Min Wattage | 1W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.4ohm |
| Height | 13 |
| Weight | 247g |
| length | 8 |
| Width | 8.1 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Titanium Gray |
Steam Crave Hadron 220W Mod Black
£79.99| Weight | 0.202 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.8 × 4.8 × 9.9 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Hadron |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 21700 |
| Max Wattage | 220W |
| Min Wattage | 1W |
| Mod Features | Advanced Yihi SX490 chipset, Dual 21700 cells for strong power, Variable voltage adjustment, Various protections for safe vape |
| Height | 9.9 |
| Weight | 0.202 |
| length | 3.8 |
| Width | 4.8 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Black |
Steam Crave Hadron 220W Mod Gunmetal
£79.99| Weight | 0.202 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.8 × 4.8 × 9.9 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Hadron |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 21700 |
| Max Wattage | 220W |
| Min Wattage | 1W |
| Mod Features | Advanced Yihi SX490 chipset, Dual 21700 cells for strong power, Variable voltage adjustment, Various protections for safe vape |
| Height | 9.9 |
| Weight | 0.202 |
| length | 3.8 |
| Width | 4.8 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Gunmetal |
Steam Crave Hadron Mini Combo Kit Black
£115.99| Weight | 0.12 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.6 × 3.97 × 9.6 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Hadron Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, RDTL |
| Tank Capacity | 6ml |
| Tank Features | Leak Proof, Top Airflow |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650, Single 20700, Single 21700 |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 1W |
| Height | 9.6 |
| Weight | 0.12 |
| length | 2.6 |
| Width | 3.97 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit, Rebuildable Kit |
| Colour | Black |
Steam Crave Hadron Mini Combo Kit Gunmetal
£115.99| Weight | 0.12 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.6 × 3.97 × 9.6 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Hadron Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, RDTL |
| Tank Capacity | 6ml |
| Tank Features | Leak Proof, Top Airflow |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Single 18650, Single 20700, Single 21700 |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 1W |
| Height | 9.6 |
| Weight | 0.12 |
| length | 2.6 |
| Width | 3.97 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit, Rebuildable Kit |
| Colour | Gunmetal |
Steam Crave Hadron Pro 400W Mod Gunmetal
£69.99| Weight | 0.416 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.66 × 5.9 × 11.6 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Hadron Pro |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| 1600mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | Micro-USB |
| Max Wattage | 400W |
| Min Wattage | 1W |
| Mod Features | 0.9 Inch TFT Color Screen, 1600mAh Li-Po Built-in Battery, Evolv DNA 250C Chipset, Intuitive Fire Button |
| Height | 11.6 |
| Weight | 0.416 |
| length | 3.66 |
| Width | 5.9 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Gunmetal |
Steam Crave Hadron Pro 400W Mod Silver
£69.99| Weight | 0.416 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.66 × 5.9 × 11.6 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Hadron Pro |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| 1600mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | Micro-USB |
| Max Wattage | 400W |
| Min Wattage | 1W |
| Mod Features | 0.9 Inch TFT Color Screen, 1600mAh Li-Po Built-in Battery, Evolv DNA 250C Chipset, Intuitive Fire Button |
| Height | 11.6 |
| Weight | 0.416 |
| length | 3.66 |
| Width | 5.9 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Silver |
Vaporesso LUXE X2 Kit Avocado Green
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | LUXE X |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Bottom Filling, Easy Refill |
| Min Wattage | 1W |
| Max Wattage | 40W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| 2000mAh | |
| Colour | Avocado Green |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso LUXE X2 Kit Light Pink
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | LUXE X |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Bottom Filling, Easy Refill |
| Min Wattage | 1W |
| Max Wattage | 40W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| 2000mAh | |
| Colour | Light Pink |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso LUXE X2 Kit Light Purple
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | LUXE X |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Bottom Filling, Easy Refill |
| Min Wattage | 1W |
| Max Wattage | 40W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| 2000mAh | |
| Colour | Light Purple |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso LUXE X2 Kit Navy Blue
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | LUXE X |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Bottom Filling, Easy Refill |
| Min Wattage | 1W |
| Max Wattage | 40W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| 2000mAh | |
| Colour | Navy Blue |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso LUXE X2 Kit Night Black
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | LUXE X |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Bottom Filling, Easy Refill |
| Min Wattage | 1W |
| Max Wattage | 40W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| 2000mAh | |
| Colour | Night Black |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso LUXE X2 Kit Ruby White
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | LUXE X |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Bottom Filling, Easy Refill |
| Min Wattage | 1W |
| Max Wattage | 40W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Pod Kit With Screen |
| 2000mAh | |
| Colour | Ruby White |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso LUXE X2 Kit Wasp Yellow
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | LUXE X |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Bottom Filling, Easy Refill |
| Min Wattage | 1W |
| Max Wattage | 40W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| 2000mAh | |
| Colour | Wasp Yellow |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso LUXE X2 Kit White Silver
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | LUXE X |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Bottom Filling, Easy Refill |
| Min Wattage | 1W |
| Max Wattage | 40W |
| Coil Resistance | 0.6ohm, 0.8ohm |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| 2000mAh | |
| Colour | White Silver |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |