Hardware
Geekvape Zeus Max M Series Coil (Pack Of 5) M 0.14Ohm
£12.99| Manufacturer | Geekvape |
|---|---|
| Hardware Brand | Zeus Max M Series |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Coil Resistance | 0.14ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Pack Size | 5 Pack |
| Hardware Type | Coils |
Geekvape Zeus Sub-Ohm Tank Black
£24.99| Weight | 0.071 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.6 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Zeus Sub-Ohm |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill |
| Coil Resistance | 0.2ohm, 0.4ohm |
| Height | 5.6 |
| Weight | 0.071 |
| Diameter | 2.6 |
| Hardware Type | Tank |
| Colour | Black |
Geekvape Zeus Sub-Ohm Tank Blue
£24.99| Weight | 0.071 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.6 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Zeus Sub-Ohm |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill |
| Coil Resistance | 0.2ohm, 0.4ohm |
| Height | 5.6 |
| Weight | 0.071 |
| Diameter | 2.6 |
| Hardware Type | Tank |
| Colour | Blue |
Geekvape Zeus Sub-Ohm Tank Rainbow
£24.99| Weight | 0.071 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.6 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Zeus Sub-Ohm |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill |
| Coil Resistance | 0.2ohm, 0.4ohm |
| Height | 5.6 |
| Weight | 0.071 |
| Diameter | 2.6 |
| Hardware Type | Tank |
| Colour | Rainbow |
Geekvape Zeus Z Series Coil (Pack Of 5) XM 0.2Ohm
£12.99| Manufacturer | Geekvape |
|---|---|
| Hardware Brand | Zeus Z Series |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Coil Resistance | 0.2ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Pack Size | 5 Pack |
| Diameter | 1.4 |
| Hardware Type | Coils |
Geekvape Zeus Z Series Coil (Pack Of 5) Z 0.15Ohm
£12.99| Manufacturer | Geekvape |
|---|---|
| Hardware Brand | Zeus Z Series |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Coil Resistance | 0.15ohm |
| Wire Type (Alloy) | Kanthal |
| Pack Size | 5 Pack |
| Diameter | 1.4 |
| Hardware Type | Coils |
HorizonTech Falcon 2 Coils (Pack Of 3) 0.14Ohm
Original price was: £11.99.£9.99Current price is: £9.99.| Manufacturer | Horizontech |
|---|---|
| Hardware Brand | Falcon |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Coil Resistance | 0.14ohm |
| Pack Size | 3 Pack |
| Hardware Type | Coils |
HorizonTech Falcon Coils (Pack Of 3) M-Dual 0.38Ohm
£12.99| Manufacturer | Horizontech |
|---|---|
| Hardware Brand | Falcon |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Coil Resistance | 0.38ohm |
| Pack Size | 3 Pack |
| Hardware Type | Coils |
HorizonTech Falcon Coils (Pack Of 3) M-Triple Core 0.15Ohm
£12.99| Manufacturer | Horizontech |
|---|---|
| Hardware Brand | Falcon |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Coil Resistance | 0.15ohm |
| Pack Size | 3 Pack |
| Hardware Type | Coils |
HorizonTech Falcon Coils (Pack Of 3) M1 0.15Ohm
£11.99| Manufacturer | Horizontech |
|---|---|
| Hardware Brand | Falcon |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Coil Resistance | 0.15ohm |
| Pack Size | 3 Pack |
| Hardware Type | Coils |
HorizonTech Falcon Coils (Pack Of 3) M1+ 0.16Ohm
£11.99| Manufacturer | Horizontech |
|---|---|
| Hardware Brand | Falcon |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Coil Resistance | 0.16ohm |
| Pack Size | 3 Pack |
| Hardware Type | Coils |
HorizonTech Falcon Coils (Pack Of 3) M2 0.16Ohm
£11.99| Manufacturer | Horizontech |
|---|---|
| Hardware Brand | Falcon |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Coil Resistance | 0.16ohm |
| Pack Size | 3 Pack |
| Hardware Type | Coils |
Horizontech Falcon Legend Tank Black
£24.99| Weight | 0.05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 cm |
| Manufacturer | Horizontech |
| Hardware Brand | Falcon Legend |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.16ohm, 0.2ohm, 0.38ohm |
| Height | 5.5 |
| Weight | 0.05 |
| Diameter | 2.7 |
| Hardware Type | Tank |
| Colour | Black |
Horizontech Falcon Legend Tank Blue
£24.99| Weight | 0.05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 cm |
| Manufacturer | Horizontech |
| Hardware Brand | Falcon Legend |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.16ohm, 0.2ohm, 0.38ohm |
| Height | 5.5 |
| Weight | 0.05 |
| Diameter | 2.7 |
| Hardware Type | Tank |
| Colour | Blue |
Horizontech Falcon Legend Tank Gunmetal
£24.99| Weight | 0.05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 cm |
| Manufacturer | Horizontech |
| Hardware Brand | Falcon Legend |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.16ohm, 0.2ohm, 0.38ohm |
| Height | 5.5 |
| Weight | 0.05 |
| Diameter | 2.7 |
| Hardware Type | Tank |
| Colour | Gunmetal |