Hardware
Horizontech Falcon Legend Tank Rainbow
£24.99| Weight | 0.05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 cm |
| Manufacturer | Horizontech |
| Hardware Brand | Falcon Legend |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.16ohm, 0.2ohm, 0.38ohm |
| Height | 5.5 |
| Weight | 0.05 |
| Diameter | 2.7 |
| Hardware Type | Tank |
| Colour | Rainbow |
Horizontech Falcon Legend Tank Stainless Steel
£24.99| Weight | 0.05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 cm |
| Manufacturer | Horizontech |
| Hardware Brand | Falcon Legend |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.16ohm, 0.2ohm, 0.38ohm |
| Height | 5.5 |
| Weight | 0.05 |
| Diameter | 2.7 |
| Hardware Type | Tank |
| Colour | Stainless Steel |
Horizontech Sakerz Coils (Pack Of 3) 0.16Ohm
£10.99| Manufacturer | Horizontech |
|---|---|
| Hardware Brand | Sakerz |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Coil Resistance | 0.16ohm |
| Hardware Type | Coils |
| Pack Size | 3 Pack |
Horizontech Sakerz Tank Masters Edition Rainbow
Original price was: £27.99.£23.99Current price is: £23.99.| Weight | 0.068 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.6 cm |
| Manufacturer | Horizontech |
| Hardware Brand | Sakerz |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill |
| Coil Resistance | 0.16ohm, 0.17ohm |
| Height | 5.6 |
| Weight | 0.068 |
| Diameter | 2.9 |
| Hardware Type | Tank |
| Colour | Rainbow |
Horizontech Sakerz Tank Masters Edition Stainless
£23.99| Weight | 0.068 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.6 cm |
| Manufacturer | Horizontech |
| Hardware Brand | Sakerz |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill |
| Coil Resistance | 0.16ohm, 0.17ohm |
| Height | 5.6 |
| Weight | 0.068 |
| Diameter | 2.9 |
| Hardware Type | Tank |
| Colour | Stainless |
Ijoy Captain 18650 Mod Mirror Rainbow
£29.99| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 4.8 × 8.9 cm |
| Manufacturer | Ijoy |
| Hardware Brand | Captain 18650 |
| Battery Type | External |
| Charging Type | Micro-USB |
| Battery Size | Dual 18650 |
| Max Wattage | 225W |
| Min Wattage | 5W |
| Mod Features | Vertical OLED Display |
| Height | 8.9 |
| Weight | 0.2 |
| length | 3.2 |
| Width | 4.8 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Mirror Rainbow |
Innokin Prism T18E Coils (Pack Of 5) 1.5Ohm
£9.49| Manufacturer | Innokin |
|---|---|
| Hardware Brand | Prism T18E |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Coil Resistance | 1.5ohm |
| Pack Size | 5 Pack |
| Hardware Type | Coils |
Lost Vape Centaurus M200 Mod Galaxy Black
Original price was: £44.99.£39.99Current price is: £39.99.| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.6 × 5.67 × 9.3 cm |
| Manufacturer | Lost Vape |
| Hardware Brand | Centaurus M200 |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 18650 |
| Max Wattage | 200W |
| Min Wattage | 5W |
| Height | 9.3 |
| Weight | 0.15 |
| length | 2.6 |
| Width | 5.67 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Galaxy Black |
Lost Vape Centaurus M200 Mod Golden Knight
Original price was: £44.99.£39.99Current price is: £39.99.| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.6 × 5.67 × 9.3 cm |
| Manufacturer | Lost Vape |
| Hardware Brand | Centaurus M200 |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 18650 |
| Max Wattage | 200W |
| Min Wattage | 5W |
| Height | 9.3 |
| Weight | 0.15 |
| length | 2.6 |
| Width | 5.67 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Golden Knight |
Lost Vape Centaurus M200 Mod Gunmetal Gray
Original price was: £44.99.£39.99Current price is: £39.99.| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.6 × 5.67 × 9.3 cm |
| Manufacturer | Lost Vape |
| Hardware Brand | Centaurus M200 |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 18650 |
| Max Wattage | 200W |
| Min Wattage | 5W |
| Height | 9.3 |
| Weight | 0.15 |
| length | 2.6 |
| Width | 5.67 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Gunmetal Gray |
Lost Vape Centaurus M200 Mod Midnight Blue
Original price was: £44.99.£39.99Current price is: £39.99.| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.6 × 5.67 × 9.3 cm |
| Manufacturer | Lost Vape |
| Hardware Brand | Centaurus M200 |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 18650 |
| Max Wattage | 200W |
| Min Wattage | 5W |
| Height | 9.3 |
| Weight | 0.15 |
| length | 2.6 |
| Width | 5.67 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Midnight Blue |
Lost Vape Centaurus M200 Mod Pink Planet
Original price was: £44.99.£39.99Current price is: £39.99.| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.6 × 5.67 × 9.3 cm |
| Manufacturer | Lost Vape |
| Hardware Brand | Centaurus M200 |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 18650 |
| Max Wattage | 200W |
| Min Wattage | 5W |
| Height | 9.3 |
| Weight | 0.15 |
| length | 2.6 |
| Width | 5.67 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Pink Planet |
Lost Vape Thelema Mini Kit Cappuccino
£27.99| Weight | 0.137 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 2.3 × 12 cm |
| Manufacturer | Lost Vape |
| Hardware Brand | Thelema Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Bottom Filling |
| 1500mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Max Wattage | 45W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.3ohm, 0.6ohm |
| Height | 12 |
| Weight | 0.137 |
| length | 3.2 |
| Width | 2.3 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Cappuccino |
Lost Vape Thelema Mini Kit Carbon Fiber
£27.99| Weight | 0.137 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 2.3 × 12 cm |
| Manufacturer | Lost Vape |
| Hardware Brand | Thelema Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Bottom Filling |
| 1500mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Max Wattage | 45W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.3ohm, 0.6ohm |
| Height | 12 |
| Weight | 0.137 |
| length | 3.2 |
| Width | 2.3 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Carbon Fiber |
Lost Vape Thelema Mini Kit Mystic Red
£27.99| Weight | 0.137 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 2.3 × 12 cm |
| Manufacturer | Lost Vape |
| Hardware Brand | Thelema Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Bottom Filling |
| 1500mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Max Wattage | 45W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.3ohm, 0.6ohm |
| Height | 12 |
| Weight | 0.137 |
| length | 3.2 |
| Width | 2.3 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Mystic Red |
Lost Vape Thelema Mini Kit Pink Survivor
£27.99| Weight | 0.137 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 2.3 × 12 cm |
| Manufacturer | Lost Vape |
| Hardware Brand | Thelema Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Bottom Filling |
| 1500mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Max Wattage | 45W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.3ohm, 0.6ohm |
| Height | 12 |
| Weight | 0.137 |
| length | 3.2 |
| Width | 2.3 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Pink Survivor |
Lost Vape Thelema Mini Kit Selva Silver
£27.99| Weight | 0.137 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 2.3 × 12 cm |
| Manufacturer | Lost Vape |
| Hardware Brand | Thelema Mini |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Bottom Filling |
| 1500mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Max Wattage | 45W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.3ohm, 0.6ohm |
| Height | 12 |
| Weight | 0.137 |
| length | 3.2 |
| Width | 2.3 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Selva Silver |