20ml
Steam Crave Aromamizer Titan V2 RDTA Stainless Steel
£49.99| Weight | 0.212 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7.1 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Aromamizer Titan V2 |
| Coil Type | Dual, Mesh, Single |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 20ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leak Proof |
| Pack Size | Single |
| Height | 7.1 |
| Weight | 0.212 |
| Diameter | 4.1 |
| Colour | Stainless Steel |
Steam Crave Titan V2 Combo Kit Black
£139.99| Manufacturer | Steam Crave |
|---|---|
| Hardware Brand | Titan V2 |
| Coil Type | Tri Core |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 20ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill |
| Battery Size | Dual 18650, Quad 18650 |
| Min Wattage | 0.5W |
| Max Wattage | 300W |
| Coil Resistance | 0.20ohm |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit, Rebuildable Kit |
| Colour | Black |
| Charging Type | External |
| Battery Type | External |
Steam Crave Titan V2 Combo Kit Gunmetal
£139.99| Manufacturer | Steam Crave |
|---|---|
| Hardware Brand | Titan V2 |
| Coil Type | Tri Core |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 20ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill |
| Battery Size | Dual 18650, Quad 18650 |
| Min Wattage | 0.5W |
| Max Wattage | 300W |
| Coil Resistance | 0.20ohm |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit, Rebuildable Kit |
| Colour | Gunmetal |
| Charging Type | External |
| Battery Type | External |
Steam Crave Titan V2 Combo Kit Silver
£139.99| Manufacturer | Steam Crave |
|---|---|
| Hardware Brand | Titan V2 |
| Coil Type | Tri Core |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL |
| Tank Capacity | 20ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Top Fill |
| Battery Size | Dual 18650, Quad 18650 |
| Min Wattage | 0.5W |
| Max Wattage | 300W |
| Coil Resistance | 0.20ohm |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit, Rebuildable Kit |
| Colour | Silver |
| Charging Type | External |
| Battery Type | External |
Steam Crave Titan V2 RDTA Black
£36.80| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.75 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Titan V2 |
| Coil Type | Dual, Mesh, Single |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 20ml |
| Tank Features | Bottom Airflow, Leak Proof |
| Pack Size | Single |
| Hardware Type | Tank |
| Colour | Black |
Steam Crave Titan V2 RDTA Gunmetal
£36.80| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.75 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Titan V2 |
| Coil Type | Dual, Mesh, Single |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 20ml |
| Tank Features | Bottom Airflow, Leak Proof |
| Pack Size | Single |
| Hardware Type | Tank |
| Colour | Gunmetal |
Steam Crave Titan V2 RDTA Silver
£36.80| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.75 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Titan V2 |
| Coil Type | Dual, Mesh, Single |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 20ml |
| Tank Features | Bottom Airflow, Leak Proof |
| Pack Size | Single |
| Hardware Type | Tank |
| Colour | Silver |