2ml
Dovpo Ayce Series 2ml Pods (Pack of 3) 0.6Ohm
£8.99| Weight | 0.01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.4 × 2.5 × 3.5 cm |
| Manufacturer | Dovpo |
| Hardware Brand | Ayce Series |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Coil Resistance | 0.6ohm |
| Pack Size | 3 Pack |
| Height | 3.5 |
| Weight | 0.01 |
| length | 1.4 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Pods |
| Variation | 2ml 0.6Ohm |
Dovpo Ayce Series 2ml Pods (Pack of 3) 0.8Ohm
£8.99| Weight | 0.01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.4 × 2.5 × 3.5 cm |
| Manufacturer | Dovpo |
| Hardware Brand | Ayce Series |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Coil Resistance | 0.8ohm |
| Pack Size | 3 Pack |
| Height | 3.5 |
| Weight | 0.01 |
| length | 1.4 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Pods |
| Variation | 2ml 0.8Ohm |
Dovpo Ayce Series Zytek 2.0 2ml Pods (Pack of 3) 0.6Ohm
£8.99| Weight | 0.01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.4 × 2.5 × 3.5 cm |
| Manufacturer | Dovpo |
| Hardware Brand | Ayce Series |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Coil Resistance | 0.6ohm |
| Pack Size | 3 Pack |
| Height | 3.5 |
| Weight | 0.01 |
| length | 1.4 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Pods |
| Variation | 2ml 0.6Ohm |
Dovpo Ayce Series Zytek 2.0 2ml Pods (Pack of 3) 0.8Ohm
£8.99| Weight | 0.01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.4 × 2.5 × 3.5 cm |
| Manufacturer | Dovpo |
| Hardware Brand | Ayce Series |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Coil Resistance | 0.8ohm |
| Pack Size | 3 Pack |
| Height | 3.5 |
| Weight | 0.01 |
| length | 1.4 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Pods |
| Variation | 2ml 0.8Ohm |
FreeMax Gemm Pod Kit Black
Original price was: £14.99.£7.99Current price is: £7.99.| Weight | 0.067 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.4 × 2.5 × 12.1 cm |
| Manufacturer | Freemax |
| Hardware Brand | Gemm |
| Coil Type | SS904L |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leak Proof |
| 1300mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | Micro-USB |
| Pod Coil Type | Stainless Steel |
| Max Wattage | 25W |
| Min Wattage | 12W |
| Coil Resistance | 0.5ohm, 1.0ohm |
| Wire Type (Alloy) | SS904L |
| Height | 12.1 |
| Weight | 0.067 |
| length | 2.4 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Black |
FreeMax Gemm Pod Kit Blue
Original price was: £14.99.£7.99Current price is: £7.99.| Weight | 0.067 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.4 × 2.5 × 12.1 cm |
| Manufacturer | Freemax |
| Hardware Brand | Gemm |
| Coil Type | SS904L |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Adjustable Airflow, Leak Proof |
| 1300mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | Micro-USB |
| Pod Coil Type | Stainless Steel |
| Max Wattage | 25W |
| Min Wattage | 12W |
| Coil Resistance | 0.5ohm, 1.0ohm |
| Wire Type (Alloy) | SS904L |
| Height | 12.1 |
| Weight | 0.067 |
| length | 2.4 |
| Width | 2.5 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Vape Pod Kit |
| Colour | Blue |
Geekvape Aegis Boost 3.7ml Replacement Pods (Pack Of 2)
£7.99| Dimensions | 3 × 5 × 9 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Boost |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Pack Size | 2 Pack |
| Height | 9 |
| Weight | |
| length | 3 |
| Width | 5 |
| Hardware Type | Pods |
Geekvape Aegis Boost Pro (B100) 4.5ml Replacement Pods (Pack Of 2)
£7.99| Dimensions | 2 × 3 × 4.5 cm |
|---|---|
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Boost Pro (B100) |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Leak Proof, Top Fill |
| Pack Size | 2 Pack |
| Height | 4.5 |
| Weight | |
| length | 2 |
| Width | 3 |
| Hardware Type | Pods |
Geekvape Aegis Legend 3 Kit Rainbow
Original price was: £45.99.£34.99Current price is: £34.99.| Weight | 247 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8.1 × 13 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Legend 3 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Easy Refill, Top Airflow |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 18650 |
| Max Wattage | 200W |
| Min Wattage | 1W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.4ohm |
| Height | 13 |
| Weight | 247g |
| length | 8 |
| Width | 8.1 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Rainbow |
Geekvape Aegis Legend 3 Kit Red
Original price was: £45.99.£34.99Current price is: £34.99.| Weight | 247 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8.1 × 13 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Legend 3 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Easy Refill, Top Airflow |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 18650 |
| Max Wattage | 200W |
| Min Wattage | 1W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.4ohm |
| Height | 13 |
| Weight | 247g |
| length | 8 |
| Width | 8.1 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Red |
Geekvape Aegis Legend 3 Kit Titanium Gray
Original price was: £45.99.£34.99Current price is: £34.99.| Weight | 247 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8.1 × 13 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Legend 3 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Easy Refill, Top Airflow |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 18650 |
| Max Wattage | 200W |
| Min Wattage | 1W |
| Coil Resistance | 0.15ohm, 0.4ohm |
| Height | 13 |
| Weight | 247g |
| length | 8 |
| Width | 8.1 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Titanium Gray |
Geekvape Aegis Mini 2 M100 Kit Classic Black
£45.99| Weight | 0.187 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.7 × 3.7 × 14 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Mini 2 M100 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Top To Bottom Airflow |
| 2500mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.2ohm, 0.6ohm |
| Wire Type (Alloy) | NI80 |
| Height | 14 |
| Weight | 0.187 |
| length | 2.7 |
| Width | 3.7 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Classic Black |
Geekvape Aegis Mini 2 M100 Kit Grey
£45.99| Weight | 0.187 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.7 × 3.7 × 14 cm |
| Manufacturer | Geekvape |
| Hardware Brand | Aegis Mini 2 M100 |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Top To Bottom Airflow |
| 2500mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | USB Type-C |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Coil Resistance | 0.2ohm, 0.6ohm |
| Wire Type (Alloy) | NI80 |
| Height | 14 |
| Weight | 0.187 |
| length | 2.7 |
| Width | 3.7 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit |
| Colour | Grey |