3.5ml
Steam Crave Classic RTA Black
£24.99| Weight | 0.0601 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4.88 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Classic MTL RTA |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 3.5ml |
| Tank Features | Side Airflow, Top Fill |
| Pack Size | Single |
| Height | 4.88 |
| Weight | 0.0601 |
| Diameter | 2.3 |
| Colour | Black |
Steam Crave Classic RTA Stainless
£24.99| Weight | 0.0601 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4.88 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Classic MTL RTA |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 3.5ml |
| Tank Features | Side Airflow, Top Fill |
| Pack Size | Single |
| Height | 4.88 |
| Weight | 0.0601 |
| Diameter | 2.3 |
| Colour | Stainless |
Steam Crave Meson Replacement Pods (Pack Of 3) 0.6Ohm
£9.99| Manufacturer | Steam Crave |
|---|---|
| Hardware Brand | Meson |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 3.5ml |
| Tank Features | Airflow Control, Side Filling |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Coil Resistance | 0.6ohm |
| Pack Size | 3 Pack |
| Weight | |
| Hardware Type | Coils |
Steam Crave Meson Replacement Pods (Pack Of 3) 0.8Ohm
£9.99| Manufacturer | Steam Crave |
|---|---|
| Hardware Brand | Meson |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 3.5ml |
| Tank Features | Airflow Control, Side Filling |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Coil Resistance | 0.8ohm |
| Pack Size | 3 Pack |
| Weight | |
| Hardware Type | Coils |