Airflow Control
Oreco Model Y Kit Gunmetal
£14.99| Manufacturer | Oreco |
|---|---|
| Hardware Brand | Model Y |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Airflow Control, Leak Proof |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 30W |
| Hardware Type | Pod Kit |
| Vape Kit Type | Pod Kit, Starter Kit |
| 1350mAh | |
| Colour | Gunmetal |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Steam Crave Meson Replacement Pods (Pack Of 3) 0.6Ohm
£9.99| Manufacturer | Steam Crave |
|---|---|
| Hardware Brand | Meson |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 3.5ml |
| Tank Features | Airflow Control, Side Filling |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Coil Resistance | 0.6ohm |
| Pack Size | 3 Pack |
| Weight | |
| Hardware Type | Coils |
Steam Crave Meson Replacement Pods (Pack Of 3) 0.8Ohm
£9.99| Manufacturer | Steam Crave |
|---|---|
| Hardware Brand | Meson |
| Coil Type | Mesh |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 3.5ml |
| Tank Features | Airflow Control, Side Filling |
| Pod Coil Type | Mesh |
| Coil Resistance | 0.8ohm |
| Pack Size | 3 Pack |
| Weight | |
| Hardware Type | Coils |
Vaporesso Luxe X3 Kit Carbon Black
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Vaporesso Luxe X3 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Airflow Control, Leak Proof |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 45W |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 2600mAh | |
| Colour | Carbon Black |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Luxe X3 Kit Fluid Blue
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Vaporesso Luxe X3 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Airflow Control, Leak Proof |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 45W |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 2600mAh | |
| Colour | Fluid Blue |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Luxe X3 Kit Fluid Green
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Vaporesso Luxe X3 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Airflow Control, Leak Proof |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 45W |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 2600mAh | |
| Colour | Fluid Green |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Luxe X3 Kit Fluid Purple
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Vaporesso Luxe X3 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Airflow Control, Leak Proof |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 45W |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 2600mAh | |
| Colour | Fluid Purple |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Luxe X3 Kit Gold Silk
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Vaporesso Luxe X3 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Airflow Control, Leak Proof |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 45W |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 2600mAh | |
| Colour | Gold Silk |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |
Vaporesso Luxe X3 Kit Grey Silk
£29.99| Manufacturer | Vaporesso |
|---|---|
| Hardware Brand | Vaporesso Luxe X3 |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 2ml |
| Tank Features | Airflow Control, Leak Proof |
| Min Wattage | 5W |
| Max Wattage | 45W |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Starter Kit |
| 2600mAh | |
| Colour | Grey Silk |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Type | Integrated |