Bottom Airflow
Steam Crave Aromamizer Plus V2 RDTA Advanced Kit 18K Gold
£36.80| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.75 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Aromamizer Plus V2 |
| Coil Type | Dual, Mesh, Single |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 8ml |
| Tank Features | Bottom Airflow, Leak Proof |
| Pack Size | Single |
| Height | 5.75 |
| Weight | 0.1 |
| Diameter | 3 |
| Hardware Type | Kit |
| Colour | 18K Gold |
Steam Crave Aromamizer Plus V2 RDTA Advanced Kit Black
£36.80| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.75 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Aromamizer Plus V2 |
| Coil Type | Dual, Mesh, Single |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 8ml |
| Tank Features | Bottom Airflow, Leak Proof |
| Pack Size | Single |
| Height | 5.75 |
| Weight | 0.1 |
| Diameter | 3 |
| Hardware Type | Kit |
| Colour | Black |
Steam Crave Aromamizer Plus V2 RDTA Advanced Kit Stainless Steel
£36.80| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.75 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Aromamizer Plus V2 |
| Coil Type | Dual, Mesh, Single |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 8ml |
| Tank Features | Bottom Airflow, Leak Proof |
| Pack Size | Single |
| Height | 5.75 |
| Weight | 0.1 |
| Diameter | 3 |
| Hardware Type | Kit |
| Colour | Silver |
Steam Crave Aromamizer Plus V2 RDTA Advanced Tank Kit Blue
£36.80| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.75 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Aromamizer Plus V2 |
| Coil Type | Dual, Mesh, Single |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 8ml |
| Tank Features | Bottom Airflow, Leak Proof |
| Pack Size | Single |
| Height | 5.75 |
| Weight | 0.1 |
| Diameter | 3 |
| Hardware Type | Kit |
| Colour | Blue |
Steam Crave Aromamizer Plus V2 RDTA Advanced Tank Kit Gunmetal
£36.80| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.75 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Aromamizer Plus V2 |
| Coil Type | Dual, Mesh, Single |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 8ml |
| Tank Features | Bottom Airflow, Leak Proof |
| Pack Size | Single |
| Height | 5.75 |
| Weight | 0.1 |
| Diameter | 3 |
| Hardware Type | Tank |
| Colour | Gunmetal |
Steam Crave Ragnar Premium Combo Kit Black
£129.99| Weight | 0.07 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.8 × 4.8 × 15.7 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Ragnar Premium |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 18ml |
| Tank Features | Bottom Airflow, Leak Proof |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 21700 |
| Max Wattage | 220W |
| Min Wattage | 5W |
| Height | 15.7 |
| Weight | 0.07 |
| length | 3.8 |
| Width | 4.8 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit, Rebuildable Kit |
| Colour | Black |
Steam Crave Ragnar Premium Combo Kit Gunmetal
£129.99| Weight | 0.07 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.8 × 4.8 × 15.7 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Ragnar Premium |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Tank Capacity | 18ml |
| Tank Features | Bottom Airflow, Leak Proof |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 21700 |
| Max Wattage | 220W |
| Min Wattage | 5W |
| Height | 15.7 |
| Weight | 0.07 |
| length | 3.8 |
| Width | 4.8 |
| Hardware Type | Kit |
| Vape Kit Type | Advanced Kit, Rebuildable Kit |
| Colour | Gunmetal |
Steam Crave Titan V2 RDTA Black
£36.80| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.75 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Titan V2 |
| Coil Type | Dual, Mesh, Single |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 20ml |
| Tank Features | Bottom Airflow, Leak Proof |
| Pack Size | Single |
| Hardware Type | Tank |
| Colour | Black |
Steam Crave Titan V2 RDTA Gunmetal
£36.80| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.75 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Titan V2 |
| Coil Type | Dual, Mesh, Single |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 20ml |
| Tank Features | Bottom Airflow, Leak Proof |
| Pack Size | Single |
| Hardware Type | Tank |
| Colour | Gunmetal |
Steam Crave Titan V2 RDTA Silver
£36.80| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.75 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Titan V2 |
| Coil Type | Dual, Mesh, Single |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL, MTL, RDTL |
| Tank Capacity | 20ml |
| Tank Features | Bottom Airflow, Leak Proof |
| Pack Size | Single |
| Hardware Type | Tank |
| Colour | Silver |