Mod
Lost Vape Centaurus M200 Mod Midnight Blue
Original price was: £44.99.£39.99Current price is: £39.99.| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.6 × 5.67 × 9.3 cm |
| Manufacturer | Lost Vape |
| Hardware Brand | Centaurus M200 |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 18650 |
| Max Wattage | 200W |
| Min Wattage | 5W |
| Height | 9.3 |
| Weight | 0.15 |
| length | 2.6 |
| Width | 5.67 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Midnight Blue |
Lost Vape Centaurus M200 Mod Pink Planet
Original price was: £44.99.£39.99Current price is: £39.99.| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.6 × 5.67 × 9.3 cm |
| Manufacturer | Lost Vape |
| Hardware Brand | Centaurus M200 |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 18650 |
| Max Wattage | 200W |
| Min Wattage | 5W |
| Height | 9.3 |
| Weight | 0.15 |
| length | 2.6 |
| Width | 5.67 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Pink Planet |
Steam Crave Hadron 220W Mod Black
£79.99| Weight | 0.202 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.8 × 4.8 × 9.9 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Hadron |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 21700 |
| Max Wattage | 220W |
| Min Wattage | 1W |
| Mod Features | Advanced Yihi SX490 chipset, Dual 21700 cells for strong power, Variable voltage adjustment, Various protections for safe vape |
| Height | 9.9 |
| Weight | 0.202 |
| length | 3.8 |
| Width | 4.8 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Black |
Steam Crave Hadron 220W Mod Gunmetal
£79.99| Weight | 0.202 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.8 × 4.8 × 9.9 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Hadron |
| Battery Type | External |
| Charging Type | USB Type-C |
| Battery Size | Dual 21700 |
| Max Wattage | 220W |
| Min Wattage | 1W |
| Mod Features | Advanced Yihi SX490 chipset, Dual 21700 cells for strong power, Variable voltage adjustment, Various protections for safe vape |
| Height | 9.9 |
| Weight | 0.202 |
| length | 3.8 |
| Width | 4.8 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Gunmetal |
Steam Crave Hadron Lite SBS Mod Black
£69.99| Weight | 0.416 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.66 × 5.9 × 11.6 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Hadron |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Charging Type | USB Type-C |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Black |
Steam Crave Hadron Lite SBS Mod Gunmetal
£69.99| Weight | 0.416 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.66 × 5.9 × 11.6 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Hadron |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| Charging Type | USB Type-C |
| Max Wattage | 100W |
| Min Wattage | 5W |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Gunmetal |
Steam Crave Hadron Mini Mod Black
£84.99| Weight | 0.1081 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.6 × 3.97 × 9.6 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Hadron Mini |
| Height | 9.6 |
| Weight | 0.1081 |
| length | 2.6 |
| Width | 3.97 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Black |
Steam Crave Hadron Mini Mod Gunmetal
£84.99| Weight | 0.1081 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.6 × 3.97 × 9.6 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Hadron Mini |
| Height | 9.6 |
| Weight | 0.1081 |
| length | 2.6 |
| Width | 3.97 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Gunmetal |
Steam Crave Hadron Pro 400W Mod Gunmetal
£69.99| Weight | 0.416 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.66 × 5.9 × 11.6 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Hadron Pro |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| 1600mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | Micro-USB |
| Max Wattage | 400W |
| Min Wattage | 1W |
| Mod Features | 0.9 Inch TFT Color Screen, 1600mAh Li-Po Built-in Battery, Evolv DNA 250C Chipset, Intuitive Fire Button |
| Height | 11.6 |
| Weight | 0.416 |
| length | 3.66 |
| Width | 5.9 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Gunmetal |
Steam Crave Hadron Pro 400W Mod Silver
£69.99| Weight | 0.416 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.66 × 5.9 × 11.6 cm |
| Manufacturer | Steam Crave |
| Hardware Brand | Hadron Pro |
| Vaping StyleThe different vaping methods of how you inhale the vapour. | DTL |
| 1600mAh | |
| Battery Type | Integrated |
| Charging Type | Micro-USB |
| Max Wattage | 400W |
| Min Wattage | 1W |
| Mod Features | 0.9 Inch TFT Color Screen, 1600mAh Li-Po Built-in Battery, Evolv DNA 250C Chipset, Intuitive Fire Button |
| Height | 11.6 |
| Weight | 0.416 |
| length | 3.66 |
| Width | 5.9 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Silver |
Steam Crave Titan V2 Mod Black
£69.99| Manufacturer | Steam Crave |
|---|---|
| Hardware Brand | Titan V2 |
| Battery Size | Dual 18650, Quad 18650 |
| Min Wattage | 0.5W |
| Max Wattage | 300W |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Black |
| Charging Type | External |
| Battery Type | External |
Steam Crave Titan V2 Mod Gunmetal
£69.99| Manufacturer | Steam Crave |
|---|---|
| Hardware Brand | Titan V2 |
| Battery Size | Dual 18650, Quad 18650 |
| Min Wattage | 0.5W |
| Max Wattage | 300W |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Gunmetal |
| Charging Type | External |
| Battery Type | External |
Steam Crave Titan V2 Mod Silver
£69.99| Manufacturer | Steam Crave |
|---|---|
| Hardware Brand | Titan V2 |
| Battery Size | Dual 18650, Quad 18650 |
| Min Wattage | 0.5W |
| Max Wattage | 300W |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Silver |
| Charging Type | External |
| Battery Type | External |
Vaporesso Gen Fit Mod Midnight Black
£17.99| Weight | 0.052 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.9 × 2.7 × 7.4 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Gen Fit |
| Height | 7.4 |
| Weight | 0.052 |
| length | 1.9 |
| Width | 2.7 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Midnight Black |
Vaporesso Gen Fit Mod Prussian Blue
£17.99| Weight | 0.052 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.9 × 2.7 × 7.4 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Gen Fit |
| Height | 7.4 |
| Weight | 0.052 |
| length | 1.9 |
| Width | 2.7 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Prussian Blue |
Vaporesso Gen Fit Mod Sierra Blue
£17.99| Weight | 0.052 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.9 × 2.7 × 7.4 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Gen Fit |
| Height | 7.4 |
| Weight | 0.052 |
| length | 1.9 |
| Width | 2.7 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Sierra Blue |
Vaporesso Gen Fit Mod Space Grey
£17.99| Weight | 0.052 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.9 × 2.7 × 7.4 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Gen Fit |
| Height | 7.4 |
| Weight | 0.052 |
| length | 1.9 |
| Width | 2.7 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Space Grey |
Vaporesso Gen Fit Mod Taffy Pink
£17.99| Weight | 0.052 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.9 × 2.7 × 7.4 cm |
| Manufacturer | Vaporesso |
| Hardware Brand | Gen Fit |
| Height | 7.4 |
| Weight | 0.052 |
| length | 1.9 |
| Width | 2.7 |
| Hardware Type | Mod |
| Vape Kit Type | Mod |
| Colour | Taffy Pink |